بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

dastgallaser

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

موهای زائد را می‌توان به راحتی با لیزر از بین برد. لیزر موهای زائد راه‌حلی درازمدت برای رفع موهای زائد بانوان و آقایان است. لیزر موهای زائد برای اکثر نقاط بدن از جمله ناحیه تناسلی یا بیکینی و زیربغل کاربرد دارد و پس از این درمان موثر دیگر نیازی به تراشیدن هر روزه با تیغ یا اپیلاسیون‌های دردناک با وکس نیست. پس از لیزر درمانی پوست صاف و نرم می‌شود، بدون این که مشکل دردناک موهای درون روییده به وجود آید.

دستگاه لیزری که برای رفع موهای زائد به کار برده می‌شود به تون و رنگ پوست و رنگ مو بستگی دارد، متخصص بهترین دستگاه لیزر را برای از بین بردن موهای زائد توصیه می‌کند.

مهم‌ترین نکته برای داشتن یک درمان رضایت‌بخش و ایمن مراجعه به یک مرکز درمانی معتبر است؛ به خاطر داشته باشید که تمام لیزرها یکسان نیستند. در ادامه دستگاه‌های مختلف لیزر موهای زائد را با هم بررسی می‌کنیم.

بهتر است قبل از شروع درمان برای مشاوره و ارزیابی به یک متخصص مجرب مراجعه کنید. متخصصین ما در گروه پزشکان سلامت زیبایی مناسب بودن لیزر موهای زائد را تعیین و بهترین دستگاه را توصیه می‌کنند. به این ترتیب می‌توانید مطمئن باشید که موها واکنش مناسبی به درمان نشان می‌دهد و پوست کمترین آسیبی نمی‌بیند. برای دریافت خدمات مشاوره از متخصصین ما در کلینیک یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

انواع دستگاه‌ لیزر موهای زائد


لیزر الکساندرایت

dastgallaser1

دستگاه لیزر موهای زائد انرژی نوری متشکل از یک پرتو نور با طول موج معین را گسیل می‌کند. اکثر لیزرها بر اساس اصل فوتوترمولیز گزینشی طراحی می‌شوند. هدف‌های مورد نظر، مانند ریشه مو، رگ و لکه، که رنگی هستند، انرژی نوری پرتوهای لیزر را جذب می‌کنند؛ در این حالت انرژی نوری به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود. گرمای ایجاد شده هدف مورد نظر را تخریب می‌کند، اما آسیب بسیار کمی به بافت پیرامونی می‌زند. افزایش ناگهانی دما، رسیدن به گرمای 90 ـ 80 درجه ظرف چند میلی ثانیه، آسیب غیرقابل برگشتی را ایجاد می‎کند.

لیزر الکساندرایت مجهز به سازو کار خنک کننده تماسی و بازیافت فوتون یعنی مولفه‌ای منحصر به فرد در جهان است. لیزر الکساندرایت دارای سه دستگاه خنک کننده دورانی است که کار خنک کنندگی قبل از درمان، حین درمان و بعد از آن را انجام می‌دهند. به علاوه درمان با دستگاه لیزر الکساندرایت تقریباً بدون درد است.

مزایای لیزر الکساندرایت

 • موثرترین طول موج برای رفع موهای زائد که تاثیرگذاری آن به لحاظ علمی اثبات شده است.
 • بدون درد بودن درمان
 • نتایج بلندمدت
 • سریع بودن درمان
 • پس از درمان با لیزر الکساندرایت نیازی به استراحت کردن نیست و بیمار می‌تواند فعالیت‌های معمول خود را بلافاصله پس از اتمام درمان دنبال کند.
 • موثر برای انواع پوست، از جمله پوست‌های برنزه
 • ایمن بودن درمان در کل فصول سال
 • کوتاه بودن زمان درمان

نقاط ضعف

چنانچه لیزر موهای بدن توسط متخصص مجرب و با دستگاهی پیشرفته و ایمن انجام شود، احتمال بروز عوارض به حداقل می‌رسد. سوختگی سطحی نادرترین عارضه لیزر موهای بدن است که در بیماران با پوست‌های بسیار حساس، بسیار تیره یا دارای موهای نازک و روشن مشاهده می‌شود، در این شرایط باید دوز لیزر افزایش داده شود و اگر سیستم خنک کننده تنظیمات مناسب نداشته باشد، مشکل سوختگی پوست پیش می‌آید. پس از سوختگی سطحی لکه‌های تیره یا روشنی روی پوست باقی می‌ماند که البته خود به خود یا تحت درمان به مرور بهتر می‌شود.

لیزر دایود

dastgallaser2

لیزر دایود پس از آی پی ال پرکاربردترین دستگاه لیزر موهای زائد در سراسر جهان است. لیزر دایود در مدل‌های مختلف وجود دارد و چون طول موج آن بلندتر است، بدون آسیب رساندن به لایه اپیدرم در عمق بیشتری از پوست نفوذ می‌کند. به بیان ساده لیزر دایود برای درمان پوست‌های تیره‌تر موثرتر از بقیه دستگاه‌های لیزر موهای زائد است. افراد با تون پوستی بسیار تیره که متقاضی مناسبی برای لیزر موهای زائد محسوب نمی‌شوند، می‌توانند با لیزر دایود به نتیجه دلخواه دست پیدا کنند.

تاثیرگذاری لیزر برای رفع موهای زائد ارتباط مستقیمی با نوع پوست دارد. بهترین  کاندیدای لیزردرمانی فردی با موهای سیاه پرکلاغی و پوستی رنگ پریده است. این ترکیب رنگ پوست و مو بسیار نادر است. اکثر افرادی که موهای تیره دارند، معمولاً پوست‌شان نیز تیره است. بنابراین مداخله‌هایی مانند لیزر دایود این امکان را برای پوست‌های نوع 4 تا 6، از جمله پوست قهوه‌ای روشن و قهوه‌ای تیره یا سیاه، فراهم می‌آورد تا حداقل بتوانند مناسب بودن درمان را بررسی کنند.

مزایای لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود بهترین روش برای رفع موهای زائد است، چرا که با این دستگاه می‌توان موهای زائد را بدون درد، به روشی سریع‌تر و برای همیشه از بین برد. به علاوه درمان با لیزر دایود به تعداد جلسات کمتری نیاز دارد و برای تمام نقاط بدن و انواع پوست مناسب است. همچنین درمان با لیزر دایود هم به بانوان و هم  به آقایان توصیه می‌شود. با توجه به این مزایا رفع موهای زائد با دستگاه دایود رضایت‌بخش‌ترین و موثرترین انتخاب برای تمامی متقاضیانی است که از دیگر دستگاه‌ها ناامید شده‌اند.

نقاط ضعف لیزر دایود

لیزر دایود جدیدترین مداخله برای از بین بردن موهای زائد است که البته بدون عوارض نیست. نقاط ضعف درمان با لیزر دایود عبارت است از:

 • عوارض جانبی شدیدی مانند سوختگی و تغییر رنگ پوست
 • کهیر زدن پوست (اوریتکاریا) پس از لیزر درمانی
 • در زمینه عوارض جانبی بلندمدت لیزر دایود پژوهش‌های کمی انجام شده است.

ایلایت

dastgallaser3

دستگاه لیزر ایلایت (E-light) تلفیقی از مزایای لیزر IPL و RF را ارائه می‌دهد. سازو کار عملکرد E-light مبتنی بر تفاوت مقاومت بین بافت هدف و پوست عادی است و تاثیرگذاری آن منتج از اثر جذب گزینشی انرژی نورانی توسط پوست است. انرژی رادیوفرکوئنسی تا لایه میانی و عمقی پوست نفوذ و بافت را گرم می‎کند، در نتیجه نسبت به درمان آی پی ال انرژی کمتری به کار برده می‌شود، بیمار ناراحتی کمتری را متحمل می‌شود و به نتیجه بهتری دست می‌یابد. به علاوه سیستم خنک کننده دستگاه لیزر ایلایت درد و ناراحتی بیمار را کمتر می‌کند. انرژی رادیو فرکوئنسی (امواج رادیویی) برای جذب نیازی به ملانین ندارد و به همین دلیل E-light برای از بین بردن موهای نرم یا نازکی مناسب است که درمان آنها به روش آی پی ال عوارض متعددی را به دنبال داشت.

مزایا

بعضی از مزایای ایلایت عبارت است از:

 • کشیدن پوست: لیفت پوست، بهبود خاصیت انعطاف‌پذیری و تون پوست
 • جوانسازی پوست: کاهش چین و چروک، ضایعات رنگدانه‌ای، کک و مک، ضایعه‌های عروقی (تلانژکتازی)، سفید کردن پوست، کوچک کردن منافذ بزرگ پوستی
 • رفع موهای زائد: مناسب انواع پوست و رنگ مو، به جز موهای سفید
 • از بین بردن جوش و آکنه: درمان پوست چرب و از بین بردن باسیل آکنه
 • با استفاده از فیلترهای چند طول موجی می‌توان تمام نورهای مضر را حذف کرد و ایمنی درمان را بالا برد.
 • سهولت استفاده: دستگاه لیزر مجهز به هندپیس هوشمند است و می‌توان آن را در تماس مستقیم با پوست قرار داد.
 • پوشش‌دهی ایلایت بیشتر از IPL است.
 • رابط سریع: کاربری و ارتقاء آسان
 • سیستم مخصوص خنک کننده اپیدرم ایمنی درمان را تضمین می‌کند
 • ایلایت مجهز به سیستم خنک کننده قدرتمندی است که می‌تواند مدت طولانی بدون وقفه پوست را خنک کند.

نقاط ضعف

اگرچه رفع موهای زائد با لیزر ایلایت عوارض کوتاه مدتی، مانند قرمزی پوست و ورم موضعی، را ایجاد می‌کند، سیستم با طول موج دوگانه‌ ایلایت موهای زائد را با حداقل ناراحتی از بین می‌برد. همچنین در حالی که احتمال بروز تحریک درازمدت، تغییرات رنگدانه‌ای یا تاول زدن با استفاده از لیزرهای دیگر بالا است، ایلایت به ندرت چنین عوارضی را به دنبال دارد. نور مورد استفاده در لیزر E-light ایمن است و باعث سرطان پوست نمی‌شود.

لیزر موهای زائد در خانه

dastgallaser4

تا همین چندی پیش بعید به نظر می‌رسید که روزی بتوان با لیزر خانگی به جنگ موهای زائد رفت. اما امروزه این روش انتخاب اول بسیاری از بانوان و آقایان برای از بین بردن موهای زائد است.

لیزر درمانی فولیکول‌های مو را از بین می‌برد. زمانی که مو در چرخه رشد فعال قرار دارد، فولیکول گرمای لیزر را جذب می‌کند و به این ترتیب از رویش مجدد مو ممانعت می‌شود.

نقاط ضعف

لیزر خانگی معایب بی‌شماری دارد. اول از همه این که این دستگاه‌های قابل حمل چندان موثر نیستند و کاربرانی که هزینه زیادی را برای خرید دستگاه پرداخت کرده‌اند، متعجب می‌شوند که چرا پس از بارها استفاده هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده‌اند. بدیهی است که این دستگاه‌های خانگی به اندازه دستگاه‌های موجود در کلینیک‌ها قوی نیستند. در نتیجه مصرف کننده بارها و بارها از دستگاه استفاده می‌کند، اما هیچ‌گاه به آن پوست نرم و صافی که می‌خواست، نمی‌رسد.

بعضی از این دستگاه‌های خانگی تاثیرگذاری لازم را بر روی بعضی از پوست‌ها و رنگ‌ موها ندارد. هر چه پوست تیره‌تر باشد، تاثیر دستگاه کمتر می‌شود. به علاوه این دستگاه‌ها نتیجه رضایت‌بخشی را در از بین بردن موهای روشن‌تر به دست نمی‌دهد. همچنین بسیاری از این دستگاه‌ها برای نقاط مختلف صورت مناسب نیستند.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است