درمان آسیب‌های نور خورشید و آفتاب سوختگی پوست

xx

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

ما همگی خورشید را دوست داریم ولی هیچ چیزی برای پوست مضرتر از تابش مداوم خورشید نیست. دیر یا زود، پوست شما اثرات آسیب نور خورشید را نمایان می‌کند. اگر از ظاهر پوست آسیب‌دیده‌ی خود راضی نیستید، روش‌های درمانی زیادی برای رسیدگی به این مشکل وجود دارند. با استفاده‌ی ترکیبی از روش‌های درمانی پوستی، می‌توانید ظاهر پوست خود را بهبود بخشیده و همچنین باعث سلامتی آن شوید.

گروه پزشکان سلامت و زيبايي در درمان همه‌ی انواع و درجات آسیب‌های ناشی از نور خورشید تجربه دارند. ما نه ‌تنها می‌توانیم از لحاظ ظاهری نتایج بسیار مناسبی را برای شما ایجاد کنیم، بلکه می‌توانیم سلامت پوست شما را نیز تضمین کنیم. گروه پزشکان سلامت و زیبایی از به‌روزترین روش‌های درمانی موجود برای پوست استفاده می‌کنند تا افرادی به هر سن و نوع پوست بتوانند از آن‌ها استفاده کرده و اثرات ناشی از آسیب خورشید و گذر زمان را جبران کنند. این روش‌ها را می‌توان به ‌تنهایی و یا به ‌صورت ترکیبی با هم مورد استفاده قرار داده و اثرات بسیار شایان توجهی را ایجاد کرد که نیازی به مدت‌زمان بهبودی ندارند. در طول جلسه‌ی مشاوره، متخصص ما یک برنامه‌ی درمانی شخصی‌سازی‌شده را برای پوست آسیب‌دیده‌ی شما طراحی می‌کند. شما می‌توانید برای تعیین یک وقت مشاوره، از طریق شماره تلفن‌های 02166124807-02188945723-02122637408 با ما تماس بگیرید.

اثرات آسیب‌های خورشید بر روی پوست


آفتاب سوختگی می‌تواند اثرات ماندگار زیادی بر روی پوست شما داشته باشد. یکی از محسوس‌ترین این اثرات، نمایان شدن نشانه‌های پیری بر روی پوست می‌باشد. این مناطق که تجمع رنگ‌دانه‌های پوستی در آن‌ها زیاد است، اساساً مناطقی هستند که پوست به‌طور نامنظم در آن‌ها برنزه شده است. همچنین ممکن است پوست شما نازک شده و انعطاف‌پذیری آن کم شود. آسیب خورشید می‌تواند توانایی پوست شما برای تولید پروتئین‌های ساختاری ضروری که به خاصیت ارتجاعی پوست کمک می‌کنند را کاهش دهد. نتیجه‌ی این امر، چین و چروک‌های عمیق‌تر و به‌ خصوص خطوط ریزی است که به پوست شما حالتی "کرپ مانند" می‌دهند.

درمان پوست آسیب‌دیده با خورشید توسط گروه پزشکان سلامت و زیبایی


مشاوره

درمان آسیب خورشید به نوع و شدت آن بستگی داشته که علاوه بر میزان قرار گرفتن در معرض نور خورشید به ژنتیک فرد نیز بستگی دارد. در طول جلسه‌ی مشاوره ما پوست شما را بررسی کرده و یک برنامه‌ی درمانی که بهترین نتایج را برای شما به همراه داشته باشد را طراحی می‌کنیم.

عواملی که مشخص می‌کنند کدام روش درمانی برای پوست آسیب‌دیده‌ی شما مناسب است

بهترین روش برای کاهش اثرات پیری در اثر نور به عوامل زیر بستگی دارد:

  • سن شما، وضعیت سلامت عمومی و سوابق پزشکی
  • شدت آسیب پوستی
  • نوع آسیب پوستی
  • تحمل شما برای داروهای خاص، روش‌ها و عمل‌های درمانی
  • نظر و ترجیح شما

گزینه‌های درمان پوست آسیب‌دیده با خورشید

هیچ‌کس نمی‌تواند از فرایند طبیعی پیر شدن و ایجاد خطوط و چین و چروک‌ها و نازک شدن پوست فرار کند. خال‌ها، جای زخم‌ها و دیگر علائم پوستی با گذر زمان تغییر می‌کنند. به ‌علاوه، آسیب خورشید در طول زندگی یک فرد می‌تواند فرایند پیر شدن را تسریع کند. روش‌های مختلفی برای درمان علائم پیشرفته‌ی پیری و آسیب خورشید و آفتاب ‌سوختگی وجود دارند که می‌توان موارد زیر را از بین آن‌ها نام برد.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس (نوعی پروتئین پیچیده) به درون برخی از عضلات خاص می‌تواند آن‌ها را فلج کرده و از ایجاد چین و چروک‌ها جلوگیری کند. استفاده از بوتاکس همچنین می‌تواند چین و چروک‌های موجود را از بین ببرد.

تزریق ژل

نوعی ژل مخصوص در زیر پوست تزریق ‌شده و کلاژن طبیعی بدن که در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سالخوردگی از بین رفته است را جایگزین می‌کند. انواع مختلفی از این ژل‌ها وجود دارند. تزریق ژل عموماً برای درمان چین و چروک‌ها، جای زخم و خطوط صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

x1

لایه‌برداری شیمیایی و پیلینگ پوست

لایه‌برداری شیمیایی پوست و پیلینگ معمولاً برای کاهش آسیب‌های ناشی از نور خورشید انجام می‌شوند. این روش برای جوان‌سازی پوست و بازیابی طراوت آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از مواد شیمیایی چون گلیکولیک اسید، تری‌کلرواستیک اسید، سالیسیلیک اسید، لاکتیک اسید و یا کاربولیک اسید، متخصص پوست این روش را انجام داده و لایه‌ای نازک از این مواد را به مدت 5 تا 10 دقیقه بر روی پوست شما قرار می‌دهد. در طول این زمان شما در صورت خود احساس خارش کرده که بدین معنی است که مواد شیمیایی در حال هدف قرار دادن نقاط آسیب‌دیده با نور خورشید می‌باشند.

درم ابریشن

درم ابریشن را می‌توان برای از بین بردن زخم‌های کوچک، ناهمواری‌های خفیف سطح پوست، جای زخم جراحی و جای جوش استفاده کرد. همان‌طور که از نامش پیداست، درم ابریشن عبارت است از برداشتن لایه‌های سطحی پوست با استفاده از یک ماشین الکتریکی که پوست را می‌سابد. با بهبودی پوست پس از انجام این عمل، سطح آن نرم‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد.

untitled

میکرودرم ابریشن

x3

همانند لایه‌برداری شیمیایی، میکرودرم  به ‌منظور کمک به جوان‌سازی پوست با تحریک رشد پوست جدید انجام می‌شود. با استفاده از یک ماشین که کریستال‌هایی در آن وجود دارد، پوست شما توسط این کریستال‌ها ساییده شده و لایه‌ی جدیدتر و سالم‌تر نمایان می‌شود.

میکرودرم ابریشن، یک نوع ملایم‌تر از درم ابریشن، از یک لوله‌ی مکش هوا برای کشیدن لایه‌های پوست به درون استفاده کرده و رشد پوست جدید را تحریک می‌کند. این روش برای آسیب‌های خفیف تا متوسط پوستی مناسب بوده و ممکن است به چند جلسه‌ی درمانی نیاز داشته باشد.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ به خاطر جامع و همه‌کاره بودن آن، کوتاه بودن مدت بهبودی و رضایت بیماران، به یک روش درمانی بسیار رایج در بین عمل‌های زیبایی تبدیل‌شده است. در طول درمان، یک دستگاه پیشرفته‌ی دستی دارای سوزن‌های بسیار ریز به‌ منظور ایجاد زخم‌های ریز کنترل‌شده با هدف تحریک فرایند ترمیم طبیعی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نتیجه، تولید کلاژن و الاستین به همراه فاکتورهای رشد در پوست افزایش می‌یابد. با گذشت زمان، پوست روشن‌تر، صاف‌تر، نرم‌تر و شاداب‌تر به نظر خواهد رسید. میکرونیدلینگ برای بهبود آسیب خورشید به پوست، خطوط ریز و چین و چروک‌ها و جای زخم و کشیدگی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

x5

درمان با نور پالسی شدید (IPL)

IPL درمانی با لیزردرمانی متفاوت بوده و با هر پالس، طول‌ موج‌های مختلفی را می‌تاباند (لیزر تنها یک طول ‌موج دارد). IPL یک روش درمانی غیرسایشی برای درمان آسیب نور خورشید می‌باشد.

x6

رادیو فرکانس (RF فرکشنال)

این روش درمانی بدون ایجاد زخم در سطح پوست، لایه‌های کلاژن زیر پوست را تحت تأثیر قرار داده و تولید کلاژن را تحریک کرده و باعث سفت شدن پوست می‌شود. این روش‌های درمانی غیرتهاجمی مانند رادیو فرکانس، یکی دیگر از ابزارهای مهم برای مقابله با پیری و تغییر رنگ پوست در اثر تابش آفتاب می‌باشد.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است