درمان تعریق زیاد بدن با تزریق بوتاکس: عوارض و هزینه

sweating

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

هیپرهیدروز (تعریق زیاد بدن) عارضه پزشکی است که عرق کردن بدن بیشتر از حد طبیعی موردنیاز بدن بیشتر می‌شود. عرق کردن زیاد بسیاری از افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد و غالباً بدون تشخیص و درمان رها می‌شود. اگر شما از تعریق زیاد رنج می‌برید و از لکه‌های عرق بر روی لباستان خجالت می‌کشید، احتمالاً بوتاکس بهترین راهکار برای شماست. بوتاکس درمان تایید شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای افرادی است که با عارضه تعریق زیاد درگیر هستند. با تزریق بوتاکس می‌توان عارضه هایپرهیدروز (hyperhidrosis) را به گونه‌ای مؤثرتر و ایمن‌تر درمان کرد.

گروه پزشكان سلامت و زيبايي قادر به درمان تعریق زیاد در بدن شما هستند و نوین‌ترین راه‌های درمانی را متناسب با شرایط خاص به شما پیشنهاد می‌نمایند. گروه پزشکان سلامت و زیبایی در تزریق بوتاکس متخصص و باتجربه هستند؛ بنابراین ما به‌منظور جلوگیری از تعریق زیاد و مشکلات اجتماعی حاصل از آن به‌گونه‌ای مؤثر و ایمن از تزریق بوتاکس در نقاط مهم و حساس بدن مانند زیر بغل، کف دست و پا، گردن، کمر و قسمت داخلی ران و ... استفاده می‌نماییم. برای تعیین نوبت مشاوره می‌توانید از طریق شماره های02166124807-02188945723-02122637408 با ما تماس بگیرید.

کاندیدهای مناسب تزریق بوتاکس برای درمان تعریق زیاد چه کسانی هستند؟


بوتاکس بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال راهی برای کنترل تعریق زیاد بدن خود هستند. پزشکان ما تاریخچه سلامتی شمارا بررسی خواهند کرد تا مناسب بودن بوتاکس درمان تعریق زیر بغل را برای شما تعیین کنند.

چه نقاطی از بدن را می‌توان با استفاده از بوتاکس درمان کرد؟


زیر بغل

زیربغل (آگزیلا) متداول‌ترین و آسان‌ترین محل برای انجام تزریق بوتاکس است. اغلب اندکی از یک محلول روی پوست گذاشته می‌شود تا محل دقیق نقطه‌ای که فرد در آن عرق می‌کند، دیده شود. سپس بوتاکس درمان تعریق زیر بغل با یک سوزن بسیار کوچک درست در زیر پوست تزریق می‌گردد. برای آنکه درمان تقریباً بدون درد باشد، معمولاً مقداری ماده‌ی بی‌حسی به محلول بوتاکس افزوده می‌شود. این فرآیند فقط چند دقیقه طول می‌کشد.

بوتاکس بهترین گزینه برای بیمارانی است که به دنبال راهی برای کنترل تعریق زیاد بدن خود هستند. پزشکان ما تاریخچه سلامتی شمارا بررسی خواهند کرد تا مناسب بودن این درمان را برای شما تعیین کنند.

کف دست

کف دست‌ها نیز به‌خوبی به درمان بوتاکس پاسخ می‌دهند. به دلیل اینکه دست‌ها نقطه حساسی در بدن هستند، استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی در هنگام تزریق متداول است بنابراین تزریق بوتاکس در این نقطه بدون درد می‌باشد. برای راحت‌تر شدن درمان، می‌توان از دستگاه لرزش به‌عنوان جایگزینی برای ماده بی‌حسی استفاده نمود.

20

پیشانی

تزریق بوتاکس در این منطقه تعریق بسیار مؤثر است. بیشترین تعریق در نزدیکی خط رویش مو روی می‌دهد و به سمت صورت سرازیر می‌شود. تنها با چند تزریق ساده در این نقطه که تعرق آن اغلب قابل مشاهده است، این عارضه می‌تواند درمان شود.

کف پا

کف پا نیز همانند کف دست قبل از درمان به مقداری ماده بی‌حسی نیاز دارد. معمولاً پس از درمان تعریق کف دست، عرق کردن زیاد کف پا نیز تا حد زیادی بهبود می‌یابد. اگرچه بسیاری از افرادی که درمان تعریق زیاد کف پا را انجام می‌دهند، تا حد زیادی رضایت دارند، اما میزان موفقیت درمان کف پا به‌اندازه‌ی درمان در کف دست و زیر بغل نیست.

مراحل درمان


قبل از آغاز درمان تعریق زیاد بدن، برای تعیین نقاطی که تعرق در آن به شکل بدی رخ می‌دهد و همچنین برای بررسی تاریخچه سلامتی شما به‌منظور اطمینان حاصل نمودن از اینکه شما هیچ‌گونه مشکلی در سلامتی خود ندارید که با تزریق بوتاکس در تعارض باشد و یا بیماری شمارا بدتر کند، جلسه‌ی مشاوره با پزشک خود خواهید داشت. سپس برای آگاهی شما از هرگونه علائم ناخواسته، درباره عوارض جانبی احتمالی روش درمان با شما صحبت خواهد شد.

مراحل درمان می‌تواند در اتاق معاینه و یا اتاق عمل انجام یابد. این موضوع بسیار مهم است که بدانید که در حین انجام مراحل درمان هوشیار هستید. در اکثر مواقع تزریق بوتاکس حدود 10 تا 20 دقیقه به اتمام می‌رسد و معمولاً از کرم بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

برای جلوگیری از عفونت، ابتدا محل تزریق پاک می‌شود. بعدازآنکه منطقه زیر بغل به‌وسیله کرم موضعی، بی‌حس شد، برای تزریق بوتاکس از سوزنی کوچک و باریک در زیر بغل (اگزیلا) استفاده می‌شود. برای هر زیر بغل تقریباً 50 واحد بوتاکس تزریق می‌شود؛ که این کار نسبتاً به‌سرعت انجام می‌گیرد.

مراقبت‌های پس از درمان


معمولاً بیش از یک هفته طول می‌کشد تا اثر درمانی بوتاکس آشکار شود. نباید انتظار داشته باشید که بلافاصله نتایج آن را کاملاً ملاحظه نمایید.

  • چندین روز از ماساژ و یا فشار آوردن به نقطه تزریق خودداری نمایید.
  • از انجام فعالیت‌های دشوار پرهیز کنید.
  • ممکن است محل تزریق اندکی درد داشته باشد و کبودی‌های کوچکی نیز ایجاد شود اما این علائم طی یکی دو روز کاملاً از بین می‌روند.

هزینه درمان تعریق زیاد بدن با استفاده از بوتاکس


هزینه درمان تعریق زیاد بدن با استفاده از بوتاکس به قسمت مورد درمان و میزان ماده بوتاکس استفاده شده، بستگی دارد. هزینه دقیق آن طی جلسه مشاوره موردبحث قرار می‌گیرد.

پرسش و پاسخ


آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

اگرچه ممکن است در بعضی مواقع در برخی تزریقات مشابه احساس ناراحتی کنید اما پزشکان ماهر ما این اطمینان را به شما می‌دهند که تزریق، هیچ‌گونه دردی ندارد و یا درد بسیار اندکی دارد.

دوره درمان چقدر طول می‌کشد؟

طول دوره درمان به منطقه‌ای که مورد درمان قرار می‌گیرد بستگی دارد. به‌طور متوسط درمان 10 تا 20 دقیقه زمان می‌برد.

چه مدت طول می‌کشد تا تعریق کاهش یابد؟

تعریق بدن در چند روز اول کاهش می‌یابد اما ممکن است بیش از یک هفته طول بکشد تا به تأثیر کامل آن دست یافت.

آیا تزریق عوارض جانبی دارد؟

اگر عوارض جانبی رخ دهد، به طور موقت است. عوارض آن شامل کبودی جزئی و تورم در محل تزریق می‌باشد. همچنین ما شاهد ضعف موقتی در عضلات کوچک دست در بعضی افرادی بوده‌ایم که تزریق را در کف دست انجام داده‌اند. عوارض دیگری که گزارش‌شده‌اند شامل خشکی دهان، خستگی، سردرد، گردن درد و خشکی چشم می‌باشد.

آیا این روش درمان برای همه افراد قابل استفاده است؟

محدودیت بسیار اندکی در استفاده از تزریق بوتاکس برای درمان تعریق زیاد بدن وجود دارد. تزریق برای بیماران باردار و مادران شیرده و افراد دارای اختلالات عصبی تجویز نمی‌شود.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است