ليزر الكساندريت برند كوترا

photo_2017-01-17_15-40-11

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

ریشه کنی مو به روش لیزر الکس سرد (Cool Alex) توسط دستگاه الکس کوترا


امروزه آراستگی ظاهری به امری مهم بدل گشته است که باز خوردهای مثبت آن را می توان در روابط اجتماعی، شغلی و حتی زندگی خانوادگی مشاهده کرد. یکی از این مسائلی که بسیار با این آراستگی مرتبط است موهای زائد بدن در خانم ها و حتی آقایان می باشد. و به همین دلیل دغدغه بسیاری از بیماران و پزشکان در سال های اخیر معطوف به این نکته شده است.
جهت رفع این مشکل، روش های درمانی و غیر درمانی مختلفی وجود دارد ازجمله روش های غیر درمانی و زودگذر، کرم های مو بر، اپیلاسـیون، اپی لیدی، تراشیدن، بند انداختن و... را می توان نام برد که علاوه بر هزینه بر بودن، سبب آسیب های زیادی به پوست خواهند شد. روش های درمانی که در کلینیک های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند شامل دو دسته IPL ها و لیزر ها می باشند. مهم ترین دغدغه ناتوانی برخی از این سیستم ها در درمان بر روی پوست های تیره مانند پوست های مردم کشور عزیزمان می باشد. متاسفانه در برخی از تکنولوژی های قدیمی ریشه مو بجای منهدم شدن مورد آسیب جزئی قرارگرفته، مو ریخته و پس از چند ماه دوباره رویش پیدا می کند. در لیزر های جدیدتر جواب گیری بهتر شد ولی احتمال عوارض جانبی مانند سوختگی، ایجاد لک های قهوه ای، همچنین درد زیاد در زمان درمان، ناراحتی به دلیل پاشش هوای سرد در صورت، چشم و ... یا پاشش مایع سرد به عنوان یک ماده خنک کننده بر روی پوست و استنشاق بخار و گاز حاصل از آن، جلسات درمانی زیاد بعلت عدم امکان انتقال انرژی مناسب به عمق پوست از جمله نقاط ضعف این سیستم ها برای درمان موهای زائد می باشند.

الکس کوترا، Alex Cutera


جهت برطرف کردن این مشکلات، متخصصان کشور امریکا پس از بررسی های بسیار زیاد، موفق به ساخت تکنولوژی الکس سرد یا Cool Alex  توسط کمپانی CUTERA امریکا شدند. که مورد تایید سازمان غذا و دارو امریکا FDA  قرار گرفت. کمترین تعداد جلسات لیزر و بیشترین میزان رضایتمندی (95%) بیماران طبق اخرین نظر سنجی ها در امریکا و اروپا و و نتیجه گیری در حداقل جلسات (حتی نتیجه در جلسه اول مشهود است. این دستگاه ساخت کمپانی کوترا امریکا بوده که از دو تکنولوژی الکس سرد با طول موج 755nm وND Yag به صورت پالس واقعی با طول موج 1064nm استفاده می نماید.

photo_2017-01-17_15-50-27

چگونه با الکس سرد تنها و تنها در سه جلسه، می توان موهای زاید را ریشه کن  کرد؟


photo_2017-01-17_15-39-54

در ابتدا به بررسی کوتاه مراحل رشد مو می پردازیم، موها بطور کلی در سه مرحله قرار دارند:

1. مرحله رشد: موهایی که برروی بدن قابل مشاهده هستند در این مرحله قرار دارند که تعداد آنها در مناطق مختلف با هم متفاوت است. لیزرها فقط و فقط در این مرحله برروی مو موثر هستند.

2. مرحله میانه بین رشد و استراحت: در این مرحله موها به صورت تدریجی شروع به ریختن می کنند در حالی که ریشه آنها سالم هستند.

3. مرحله استراحت: در این مرحله موها از روی پوست قابل دیدن نیستند ولی ریشه آنها پس از مدتی شروع به رویش می کنند.

هر چقدر کیفیت دستگاه های لیزر بیشتر بوده و از لیزرهای مناسب تری استفاده شود، تعداد بیشتری از موهایی که در مرحله رشد هستند، در یک جلسه از بین خواهند رفت. بدیهی است که به دلیل وجود موها در مرحله استراحت و مرحله میانه حداقل به سه جلسه برای لیزر موهای زائد نیاز می باشد.

سیستم های دایود و ای پی ال کمترین تعداد فولیکول یا ریشه مو که در مرحله رشد قرار دارند را می توانند در هر جلسه از بین ببرند که این باعث می شود که جلسات درمانی به بیشتر  از ۸ جلسه به طول بی انجامد.

چرا الکس کوترا با استفاده از تکنولوژی الکس سرد می تواند در سه جلسه موهای زاید را ریشه کن کند؟


1.کولینگ: در لیزر الکس سرد از تکنولوژی یاقوت کبود استفاده می شود. در کولینگ یاقوت کبود امکان خنک کردن کافی سطح پوست را قبل و همزمان و بعد از درمان به وجود می آورد امکان انتقال انرژی کافی به فولیکول مو بدون آسیب به پوست را فراهم می کند.

2.عدم انعکاس انرژی: در لیزر کلد الکس به دلیل وجود یاقوت کبود و تطبیق امپدانس در زمان انتقال لیزر، انعکاس اشعه لیزر اتفاق نمی افتد و تمام انرژی به ریشه مو خواهد رسید.

3.پالس مربعی: لیزر کوترا یا الکس سرد  تنها لیزر پالس مربعی دنیاست که می تواند بدون هیچ گونه اتلاف انرژی انرژی کافی را به فولیکول مو منتقل کند.
با توجه به اینکه در لیزر کلد الکس فاصله تا فولیکول کمتر می باشد و به دلیل فشار سطح بیشتری از مو می تواند انرژی را جذب کند در نتیجه میزان درد و اثر بخشی بیشتر می شود.

photo_2017-01-17_15-50-21

با توجه به دلایل بالا، با استفاده از لیزر الکس سرد می توان از توان های بالا بدون ایجاد عوارض جانبی حدود 90 درصد موهایی که در مرحله رشد هستند را در یک جلسه درمانی از بین برد. و در نهایت ریشه کنی موهای زائد را تنها در سه جلسه داشته باشیم.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است