تزریق ژل در صورت و بدن: روش و کاربرد

43

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

اگر فرآیند تزريق ژل در صورت به دست متخصصين باتجربه و آموزش‌ديده‌اي انجام شود که شناخت خوبي از حجم مناسب صورت و تناسب بين اجزاي آن داشته باشند، نتايجي زيبا و کاملاً طبيعي براي شما به دنبال خواهد داشت. دستيابي به نتايج ايمن و طبيعي، مهم‌ترين هدف ما از خدمت به شماست. گروه پزشکان سلامت و زیبایی در زمينه تمامي روش‌هاي غير جراحي براي اصلاح اجزاي صورت تخصص دارند و در اين ميان، تزريق ژل يکي از رايج‌ترين عمل‌هاي غير جراحي است که آنها انجام مي‌دهند.

کاربردهاي تزريق ژل


کانديداهاي مناسب


روش تزریق ژل در صورت و بدن دارای تأییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) بوده و به عنوان روشی ایمن و مناسب برای تقریباً همه افراد شناخته می‌شود. متخصصین تزریق ژل در مرکز ما می‌توانند طی یک جلسه مشاوره با بررسی دقیق داروهایی که شما مصرف می‌کنید و سوابق پزشکی و سلامتی شما تعیین کنند که آیا کاندیدای مناسبی برای این تزریق ژل هستید یا خیر. به طور کلی دو گروه از افراد هستند که می‌توانند از مزایای فرآیند تزریق ژل بهره‌مند شوند:

 • بزرگسالانی که به دلیل لاغر شدن صورت خود، تغییراتی در وضعیت اجزای آن مشاهده می‌کنند: لاغری و کاهش حجم صورت از پیامدهای افزایش سن می‌باشد و علائم آن در همه ما انسان‌ها به تدریج پدیدار خواهد شد. ظهور این علائم معمولاً با تغییرات ظریفی از قبیل پیدایش خطوط و سایه‌هایی در اطراف بینی، دهان و فک شروع می‌شود. این تغییرات در افرادی که تحت استرس و فشار جسمی و روحی زیاد هستند یا میزان چربی بدن آنها در حالت طبیعی کم است، با سرعت بیشتری تشدید می‌گردد. افرادی که علائم لاغری صورت را تجربه کرده‌اند عموماً مایلند با استفاده از روش تزریق ژل، حجم از دست رفته اجزای صورت را به آن بازگردانند تا چهره‌ای شبیه به آنچه که قبلاً داشته‌اند را دوباره پیدا کنند و از نظر وضعیت ظاهری، جذاب‌تر و شاداب‌تر باشند.
 • افرادی که قصد دارند خصوصیات ژنتیکی خود را تغییر دهند: چانه کوچک، خط فک ضعیف، صاف بودن قسمت میانی صورت و کوچک بودن بینی همگی از خصوصیات ژنتیکی هستند که می‌توان از طریق تزریق ژل، آنها را به طور موفقیت‌آمیزی تغییر داد.

مزایا


 • امکان مشاهده نتایج بلافاصله بعد از پایان تزریق
 • یک روش غیر جراحی می‌باشد.
 • دوره کوتاه استراحت بعد از تزریق یا بدون نیاز به استراحت – البته بعضی از بیماران دچار کمی خون‌مردگی می‌شوند که ممکن است تا چند روز ادامه پیدا کند.
 • نرخ بالای رضایت از نتایج درمان، در صورتی که توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود.
 • عدم نیاز به بیهوشی
 • دستیابی به نتایح کاملاً طبیعی، در صورتی که توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود.
 • امکان برگشت یا اصلاح نتایج
 • روشی تأیید شده و کاملاً ایمن دارای تأییدیه FDA
 • بهبود و رفع علائم پیری پوست از طریق کشیدن و پُر کردن پوست و برطرف کردن خطوط و چروک‌های موجود در آن
 • با حداقل ناراحتی و عوارض بعد از درمان

عملکرد روش تزریق ژل چگونه است؟


ژل به عنوان یک ماده پُرکننده خطوط و فرورفتگی‌های زیر پوست عمل می‌کند. ژل‌ها معمولاً برای کاهش عمق چروک‌ها استفاده می‌شوند و قادر به از بین بردن آنها به طور کامل نمی‌باشند. اصولاً ژل با استفاده از سوزن‌های ریزی به نقاط مهمی در صورت تزریق می‌شود تا پوست آن ناحیه را لطیف و شاداب سازد. نتایج تزریق ژل بلافاصله بعد از پایان فرآیند قابل مشاهده خواهد بود.

44

ژل چیست؟


ژل‌های تزریقی در واقع نوعی ژل سازگار از نظر زیستی هستند که در زیر پوست تزریق می‌شوند تا وضعیت ظاهری اجزای صورت را اصلاح کنند و شکل و حجم از دست رفته آن را باز گردانند. علاوه بر آن هنگامی که ژل به زیر پوست تزریق می‌شود، به تولید کلاژن جدید و اصلاح ساختار و انعطاف‌پذیری پوست و جلوگیری از افتادگی بیشتر آن کمک می‌کند.

انواع مختلف ژل‌ها


انواع مختلفی از ژل‌ها با مارک‌ها و برندهای مختلف وجود دارد که همه آنها را می‌توان در دو دسته اصلی طبقه‌بندی کرد که عبارتند از:

 • ژل‌های کربوهیدراتی
 • ژل‌های غیر کربوهیدراتی

روش انجام فرآیند تزریق ژل


این فرآیند معمولاً با مالیدن کرم یا تزریق داروی بی‌حسی موضعی در ناحیه مورد درمان شروع می‌شود. در مرحله بعد، ژل بدون احساس ناراحتی در ناحیه مورد نظر که بی‌حس شده است، تزریق می‌شود. زمان انجام تزریق به مقدار ژل مورد نیاز و سطح ناحیه مورد نظر بستگی دارد و می‌تواند بسیار متغیر باشد، اما معمولاً چیزی در حدود 15 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. بعد از پایان تزریق می‌توان به راحتی صورت را آرایش کرد و فعالیت‌های معمول و روزمره را انجام داد. البته معمولاً به افرادی که این درمان را انجام می‌دهند، توصیه می‌شود که تا مدتی از هر گونه فعالیت بدنی شدید و مصرف الکل خودداری کنند، زیرا این کارها می‌تواند خطر بروز کبودی و خون‌مردگی در محل تزریق را افزایش دهد. در بعضی از موارد ممکن است لازم باشد که فرآیند تزریق ژل در بیش از یک جلسه انجام شود تا نتایج بهتری از آن به دست آید. در این صورت در اولین جلسه ابتدا آماده‌سازی و اقدامات لازم برای جلسات بعدی انجام می‌شود و در جلسات آینده، تزریق‌های جزئی و تصحیحات احتمالی لازم برای آن انجام می‌گیرد. معمولاً در جلسات اولیه لازم است که بیشترین مقدار ژل استفاده شود، اما در مرحله بعد معمولاً مقادیر کمتری از ژل به منظور اصلاح و تجدید نتایج آن و حفظ دستاوردهای عمل برای درازمدت تزریق می‌شود.

خطرات و عوارض جانبی


فرآیند تزریق ژل در صورتی که به وسیله پزشک متخصص و باتجربه‌ای انجام شود که دانش و اطلاعات خوبی در زمینه آناتومی اجزای صورت داشته باشد، خطر بروز عوارض جانبی آن بسیار اندک خواهد بود. واکنش‌های آلرژیک و آسیب‌دیدگی رگ‌های خونی اصلی از عوارضی هستند که بسیار به ندرت مشاهده می‌شوند. در حال حاضر بیش از 20 سال است که از فرآیند تزریق ژل برای اهداف آرایشی و زیبایی استفاده می‌شود. عوارض جانبی خفیفی که ممکن است این درمان داشته باشد شامل ورم و کبودی موقتی در محل تزریق می‌باشد.

استراحت بعد از عمل


فرآیند تزریق ژل معمولاً نیاز چندانی به دوره استراحت بعد از عمل ندارد و اغلب افرادی که این درمان را انجام می‌دهند، می‌توانند در روز بعد از تزریق به محل کار خود باز گردنند و فعالیت‌های عادی را انجام دهند. استراحت بعد از عمل هم در صورتی که نیاز باشد معمولاً به خاطر ورم و خون‌مردگی مختصر در محل تزریق است که در اغلب موارد می‌توان به راحتی با یک آرایش ساده هم آن را مخفی کرد. تزریق ژل در لب‌ها ممکن است در بیمارانی که سن 50 سال یا بیشتر دارند موجب ایجاد ورم در اطراف لب‌ها شود. این ورم می‌تواند در بعضی از موارد تا 72 ساعت طول بکشد اما به آرامی برطرف خواهد شد.

نتایج


نتایج تزریق ژل معمولاً بلافاصله بعد از پایان تزریق قابل مشاهده خواهد بود، اما روند ظهور آثار و نتایج مثبت تزریق ظرف دو هفته بعد از عمل همچنان ادامه خواهد داشت. علت آن هم این است که ژل بعد از آنکه در زیر پوست تزریق شد، به تدریج رطوبت جذب می‌کند و اصطلاحاً "می‌رسد". بلافاصله بعد از پایان تزریق ژل ممکن است ورم مختصري در محل تزريق ايجاد شود که ظرف چند روز برطرف خواهد شد. ظهور نتايج ژل‌هاي سازگار از نظر زيستي معمولاً چند هفته زمان مي‌برد و ممکن است به 3 يا تعداد بيشتري جلسات تزريق براي دستيابي به نتايج نهايي نياز باشد.

ماندگاري نتايج


دوام و ماندگاري نتايج تزریق ژل به نوع ژل مورد استفاده، ميزان پايداري آن و موضع محل عمل بستگي دارد. اغلب ژل‌هاي کربوهيدراتي در حدود 6 تا 24 ماه دوام خواهند داشت. البته خيلي از افراد سيگاري يا کساني که ورزش‌هاي سخت انجام مي‌دهند، دوست دارند ژل‌هايي که تزريق مي‌کنند دوام و ماندگاري کمتري داشته باشد.

عوارض


کبودي و خون‌مردگي در محل تزريق، شايع‌ترين عارضه‌اي است که بعد از تزریق ژل مشاهده مي‌شود. براي به حداقل رساندن احتمال بروز اين عارضه بهتر است که از يک هفته قبل از تزریق، از مصرف داروهاي ضد التهاب از قبيل آسپرين (به جز در مورد بيماراني که برايشان ضروري است) و ايبوپروفن و نيز مکمل‌هاي حاوي روغن ماهي، چاي سبز،  سير، جينکو و ساير محصولات گياهي خودداري شود. تمامي اين محصولات به عنوان رقيق کننده خون شناخته مي‌شوند و انعقاد خون را به تأخير مي‌اندازند. بنابراين خطر بروز خون‌مردگي را بيشتر مي‌کنند. در صورتي که شما هم هر يک از اين داروها و ترکيبات را مصرف مي‌کنيد، لطفاً به همکاران ما اطلاع بدهيد.

هزينه‌‌ها


هزينه اين درمان به مقدار ژل تزريق شده در هر جلسه و موضع محل عمل بستگي دارد. اصولاً هر بيماري شرايط و نيازهاي خاص خود را دارد. اين شرايط در جلسه مشاوره اوليه به طور کامل مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد.

ساير روش‌های جايگزين براي تزريق ژل


فرآیند تزريق چربي يک روش بسيار خوب و داراي نتايج ماندگار است که مي‌توان به جاي تزريق ژل انجام داد. سلول‌هاي چربي که به طور طبيعي در بدن وجود دارند، حاوي مقادير بالايي از سلو‌هاي بنيادي هستند.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
تزریق ژل در صورت و بدن: روش و کاربرد
5 از 3 رای