تزریق چربی در صورت و بدن، مزایا و عوارض

s

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

عمل تزریق چربی، شیوه‌ای طبیعی برای برجسته کردن نواحی مختلف بدن است که نیاز به استفاده از پروتزهای مصنوعی برای این کار را از بین می‌برد و از همین رو، میزان محبوبیت آن در حال افزایش است. در این عمل، ‌چربی تزریقی از یکی از اعضای بدن که نیاز به چربی ندارد یا چربی‌ها در آن ذخیره می‌شوند، برداشته و به ناحیه‌ی دیگری از بدن انتقال داده می‌شود. این توزیع مجدد چربی با هدف برجسته‌سازی یا پر کردن نواحی دارای حجم کم انجام می‌شود. از آنجایی که در عمل تزریق چربی، بافتی از بدن خود بیمار به او تزریق می‌شود، این عمل، روشی کاملاً طبیعی و ایده‌آل برای افزایش حجم نواحی دلخواه است که بسیار ایمن و با دوام خواهد بود.

گروه پزشکان سلامت و زيبايي آماده‌ی جوابگویی به سؤالات و درخواست‌های شما پیرامون عمل تزریق چربی می‌باشند. ما می‌توانیم با استفاده از بافت طبیعی بدن خودتان زیبایی دلخواه شما را به شیوه‌ای مؤثر و برای مدت زمانی طولانی به شما هدیه دهیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

02122637408

02188945723

02166124807

مزایای تزریق چربی


 • در عمل تزریق چربی امکان تزریق چربی به هر ناحیه‌ای که لازم باشد، وجود دارد. به عنوان مثال، افزایش سایز سینه‌ها. بیشترین حجم سینه‌های زنان را چربی تشکیل می‌دهد. تزریق چربی به سینه‌ها، حجم آن‌ها را به کمک بافتی کاملاً طبیعی و زنانه، افزایش می‌دهد.
 • چربی تزریق شده می‌تواند جایگزین چربی‌های از دست رفته شود. به عنوان مثال، چربی صورت با افزایش سن از دست می‌رود. عمل تزریق چربی به صورت می‌تواند چربی از دست رفته را با بافتی از جنس خود آن جایگزین کند.تزریق چربی به گونه ها و نواحی اطراف چشم معمولا انجام می‌شود.
 • عمل تزریق چربی، روشی با حداقل تهاجم برای لیفت ماهرانه‌ی صورت و جوانسازی آن است.
 • در این عمل احتمال بروز خطر بسیار پایین است. عمل برداشت چربی به کمک ليپوساكشن با روش نوين بي‌حسي موضعي، عملی بسیار ایمن و با دوره‌ی بهبودی بسیار کوتاه است که در مطب پزشک انجام می‌شود.
 • چربی تزریق شده بسیار با دوام خواهد بود. دیگر پرکننده‌های پوستی متداول معمولاً دوامی بین 6 ماه تا 2 سال خواهند داشت و بیمار مرتباً به انجام اصلاحاتی مجدد نیاز خواهد داشت. عمل تزریق چربی نتایجی دائمی ارائه می‌‌دهد.
 • دو عمل در یک عمل. بیمار می‌تواند عمل لیپوساکشن و تزریق را در طی یک عمل انجام دهد.
 • چربی مورد نیاز برای تزریق به میزان زیاد و هزینه‌ی ناچیز در دسترس خواهد بود. چربی موجود در بدن با هزینه‌ای بسیار  پایین‌تر از تزریق ژل از بدن برداشته و در نواحی مختلفی از بدن مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 • در این عمل از بافت بدن بیمار استفاده می‌شود. همین امر احتمال بروز واکنش‌های آلرژیک و منفی را از بین می‌برد.
 • در این عمل نیاز به استفاده از پروتز نیست. عمل تزریق چربی امکان برجسته کردن بدن بدون استفاده از هر گونه ماده‌ی خارجی را فراهم می‌آورد.
 • عمل تزریق چربی به درمان مشکلاتی دیگر نیز کمک می‌کند. مشکلاتی مانند جای زخم، انواع فرورفتگی‌ها و غیره.
 • چربی تزریق شده از مزایای بسیاری برخوردار است. اثبات شده است که بافت چربی حاوی سلول‌های بنیادی بسیاری است که به درمان سایر مشکلات اتفاقی، مانند جای زخم‌ها و تغییرات رنگدانه‌ها نیز کمک می‌کند.

افراد مناسب برای تزریق چربی


 کسانی که خواهان برداشتن چربی‌های ناخواسته از ناحیه‌ای از بدن خود و استفاده از آن برای پر کردن ناحیه‌ی دیگری از بدنشان هستند تا از این طریق بدون استفاده از پروتزها به چهره‌ای طبیعی دست یابند، مناسب‌ترین افراد برای عمل تزریق چربی هستند. البته وجود نواحی دارای چربی اضافه که بتوان از آن‌ها چربی گرفت، سلامت عمومی مناسب و داشتن انتظاراتی واقع‌گرایانه  از الزامات انجام این عمل است.

کاربردهای عمل تزریق چربی


علاوه بر مواردی که در ادامه به آن‌ها شاره خواهد شد، عمل تزریق چربی برای درمان مشکلاتی مانند جای زخم‌ها و فرورفتگی‌ها، نیز قابل استفاده خواهد بود.

پر کردن و شکل‌دهی به بدن

پر کردن و شکل‌دهی به صورت

فرایند تزریق چربی


همانطور که قبلاً نیز گفته شد، عمل تزریق چربی عملی دو در یک است، که شامل فرایندهای لیپوساکشن، لیپوماتیک و تزریق می‌شود. این سه مرحله در ادامه تشریح می‌شوند:

s1

عمل برداشت چربی

در این مرحله بیمار و پزشک در مورد انتخاب بهترین ناحیه برای عمل برداشتن چربی تصمیم‌گیری می‌کنند. بسته به میزان اضطراب بیمار به او آرام‌بخش داده می‌شود و سپس مایع بی‌حس‌کننده به آرامی به لایه‌ی چربی مورد نظر تزریق می‌شود. مایع بی‌حس‌کننده، ناحیه‌ی تحت عمل را کرخت کرده و چربی‌های آن ناحیه را به شکل ذرات ریز معلق و پایدار در می‌آورد تا عمل برداشتن چربی ساده‌تر انجام شود و کبودی و خونریزی پس از عمل نیز به حداقل برسد. سپس پزشک برشی کوچک در ناحیه‌ی مد نظر برای برداشتن چربی ایجاد می‌کند و به شیوه‌ای استریل یک کانول متصل به یک سرنگ را برای عمل استخراج چربی (لیپوساکشن) به آن ناحیه وارد می‌کند. پس از عمل بیمار باید برای مدت زمان کوتاهی در اتاق ریکاوری تحت نظارت قرار گیرد.

فرآوری چربی

مرحله‌ی فرآوری شامل عملیات تصفیه و تزریق سلول‌های چربی می‌شود. پس از اینکه چربی لازم برای تزریق از نواحی حاوی چربی اضافه برداشته شد، مورد تصفیه قرار می‌گیرد. فرایند تصفیه شامل استفاده از یک سانترفیوژ برای چرخاندن چربی‌ها یا یک دستگاه فیلتراسیون برای حذف بافت‌های ناخواسته از سلول‌های چربی می‌شود. سپس سلول‌های چربی در سرنگ‌هایی ریخته می‌شوند تا بعداً برای عمل تزریق چربی مورد استفاده قرار گیرند.

تزریق چربی

پس از اینکه ناحیه‌ی دریافت کننده برای تزریق چربی آماده شد، پزشک سوزن یا کانول ویژه‌ای را به برش ایجاد شده در آن ناحیه وارد می‌کند. معمولاً سوزن یا کانول تزریق چندین مرتبه به بافت مد نظر داخل و از آن خارج می‌شود و هر بار خط باریکی از جربی به دقت بر روی سطوح طبیعی بافت قرار می‌گیرد. تا زمانی که نتیجه‌ی دلخواه برای تزریق چربی در صورت و بدن بدست آید، این عمل تکرار خواهد شد. سپس محل تزریق به آرامی ماساژ داده می‌شود تا فرم و ظاهر طبیعی مطلوب بدست آید. بسته به ناحیه‌ی تحت عمل، پزشک از پانسمانی برای پوشاندن آن ناحیه استفاده خواهد کرد.

این عمل در یک مرکز درمانی انجام خواهد شد. ممکن است داروهای آرام‌بخش به همراه داروهای مسکن تجویز شوند. تمام سعی بر این خواهد بود که این عمل ساده و راحت انجام شود. کل زمان انجام این عمل بسته به ناحیه‌ی تحت عمل و میزان حجم چربی برداشته شده بین 3 تا 5 ساعت طول خواهد کشید. در صورتی که پس از عمل همه چیز پایدار باشد، بیمار مرخص خواهد شد.

نتایج


پس از اینکه عمل تزریق چربی به موفقیت انجام شد، چربی تزریق شده جریان خون لازم برای ادامه‌ی حیات خود را از بدن دریافت خواهد کرد. با اینکه نتایج این عمل دائمی هستند اما، در برخی موارد که چربی به خوبی قرار نگیرد، گاهی اوقات عمل‌های اصلاحی نیاز خواهند بود.

دوره‌ی استراحت و بهبودی


دوره‌ی استراحت (و زمان بهبودی) پس از عمل تزریق چربی تا حد زیادی به تعداد نواحی تحت عمل و گستردگی آن بستگی خواهد داشت. معمولاً پس از این عمل، 3 تا 5 روز استراحت توصیه می‌شود.

 

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
تزریق چربی در صورت و بدن، مزایا و عوارض
5 از 2 رای