درمان و رفع سلولیت (تجمع چربی و فرو رفتگی پوست)

baner4

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

 انباشته شدن غیرطبیعی چربی در حفره‌ها را سلولیت گویند. دیواره‌های این حفره‌ها از بافت پیوندی تشکیل می‌شود. بافت چربی بزرگتر می‌شود و با فشار آوردن به پوست، ناهمواری‌هایی را روی آن ایجاد می‌کند. در این حالت پوست با عبارات متفاوتی از قبیل فرورفته، پوست پرتقالی، پوست پفکی، پوست ناهموار و برآمده و... توصیف می‌شود. نیروی مکانیکی بافت پیوندی، برای مثال تاندون‌های عضله، بسیار بالا است. این بافت تمام ساختارهای قفسه سینه، شکم، لگن و تمام عضله‌ها، رباط‌ها، سرخرگ‌ها و سیاهرگ‌ها را نگه می‌دارد. چربی داخل پوست، احاطه شده با دیواره‌های بافت پیوندی را نمی‌توان با پمادها یا کرم‌های ملایم از بین برد. خوشبختانه درمان‌های غیرجراحی موثری برای درمان سلولیت وجود دارد.

اگر سلولیت‌های نازیبا مانع از آن می‌شود تا با خیال راحت مایو یا لباس‌های دلخواه خود را به تن کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً از متخصصان گروه پزشکان سلامت و زیبایی کمک بگیرید. برنامه درمان سلولیت ما بافت پیوندی را در ناحیه‌های مستعد ایجاد سلولیت تقویت می‌کند و چربی داخل سلول‌های درگیر سلولیت را هدف قرار می‌دهد. درمان‌های گروه پزشکان سلامت و زیبایی پوست را سفت می‌کند و می‌کشد و بدن را خوش‌فرم و خوش‌تراش می‌سازد. اگر تمایل دارید بیشتر در مورد روش‌های رفع سلولیت گروه پزشکان سلامت و زیبایی بدانید، با شماره‌های زیر با ما تماس حاصل فرمایید تا وقت مشاوره برایتان تعیین شود.

02122637408

02188945723

02166124807

دلایل ایجاد سلولیت


دلیل ایجاد سلولیت مشخص نیست، اما نظریه‌های متفاوتی در این باره وجود دارد که به قابل قبول‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

  • عامل‌های هورمونی: هورمون‌ها به احتمال قوی در ایجاد شدن سلولیت نقش دارند. بسیاری بر این باوراند که استروژن، انسولین، نورآدرنالین، هورمون‌های تیروئید و پرولاکتین بر فرایند تولید سلولیت اثر می‌گذارند.
  • ژنتیک: برای ایجاد سلولیت به ژن‌های معینی نیاز است. ژنتیک زمینه را برای کسب بعضی ویژگی‌های مرتبط با سلولیت مانند جنسیت، نژاد، متابولیسم آهسته، توزیع چربی زیر پوست و نقص دستگاه گردش خون آماده می‌کند.
  • رژیم غذایی: افرادی که چربی، کربوهیدرات یا نمک بیش از اندازه یا فیبر بسیار کم مصرف می‌کنند، احتمالاً بیشتر با مشکل سلولیت مواجه می‌شوند.
  • عامل‌های سبک زندگی: سلولیت در میان سیگاری‌ها شیوع بالاتری دارد. همچنین افرادی که ورزش نمی‌کنند یا مدت‌های طولانی در یک وضعیت می‌نشینند یا می‌ایستند در برابر سلولیت آسیب‌پذیرتر هستند.
  • لباس: پوشیدن لباس‌های زیر با کش تنگ اطراف باسن جریان خون را کم می‌کند و منجر به ایجاد سلولیت می‌شود.

روش‌های درمان سلولیت


گروه پزشکان سلامت و زیبایی طرح‌های درمانی ویژه‌ای را برای رفع سلولیت تهیه کرده است که به خوبی میزان چربی را کنترل می‌کند و سلولیت را کاملاً از بین می‌برد. مشاوره مرحله نخست درمان است؛ متخصصان مجرب گروه برنامه درمان را در این جلسه متناسب با ساختار خاص بدن طراحی می‌کنند. روش‌هایی مانند کویتیشن اولتراسوند، وکیوم تراپی، رادیوفرکوئنسی (RF) و تزریق چربی یا لیپوماتیک به تنهایی یا به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. متخصصان گروه پزشکان سلامت و زیبایی تحقق اهداف و برطرف کردن نیازهای بیماران را وظیفه خود می‌دانند!

کویتیشن

کویتیشن اولتراسوند یکی از روش‌های غیرجراحی جدید و موثر رفع چربی است. کویتیشن پدیده‌ای طبیعی و مبتنی بر اولتراسوند با فرکانس پایین است. این روش سلول‌های چربی را در لحظه از بین می‌برد. کویتیشن با استفاده از تکنولوژی پیشرفته سلول‌های چربی را به مایع تبدیلی می‌کند که در مرحله بعد به طور طبیعی توسط دستگاه تصفیه خود بدن دفع می‌شود. یک جلسه کویتیشن معمولاً 15 تا 20 دقیقه زمان می‌برد و در این مدت فقط یک قسمت از بدن درمان می‌شود. اکثر مراجعین پس از فقط یک جلسه متوجه لاغری 2 تا 10 سانتی متری دور موضع درمان شده می‌شوند. بین هر دو جلسه باید 72 ساعت فاصله باشد تا بدن بتوانند چربی را دفع کند. توصیه می‌شود حداقل 6 تا 12 جلسه کویتیشن انجام شود.

Close up of a woman getting a cavitation treatment

رایو فرکوئنسی (RF فرکشنال)

رادیوفرکوئنسی عملی است که در آن از انرژی فرکانس رادیویی (RF) برای گرم و محکم کردن بافت استفاده می‌شود تا جریان خون افزایش یابد و چربی و سلولیت تجزیه شود. این انرژی پوست را بدون آسیب زدن به آن گرم می‌کند و به این ترتیب سلول‌های چربی متلاشی و تولید کلاژن تحریک می‌شود. نتیجه بهبود تون و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست است. درمان با آر اف فرکشنال برای لاغری موضعی شکم، ران و باسن، کاهش سلولیت و رفع افتادگی پوست ناشی از بارداری یا لاغری مفید است. این درمان کاملاً ایمن و دوران بهبود آن بسیار کوتاه است.

14

وکیوم تراپی

وکیوم تراپی بر ترکیبی از دو تکنیک ماساژ عمقی و فشار منفی مبتنی است که مزایای آنها در عمل‌های زیبایی به اثبات رسیده است. هنگامی که ماساژ بافت عمقی به سمت فیبرهای عضلانی و غدد لنفاوی انجام شود، اثر گرمایی در سطح موضعی تولید می‌شود تا پیکرتراشی انجام شود و ظاهر پوست بهبود یابد. این تکنیک در سراسر جهان به عنوان موثرترین روش رفع سلولیت شناخته می‌شود. توصیه می‌شود برای دستیابی به نتایج بهینه این عمل در کنار یکی از دو روش کویتیشن یا رادیو فرکوئنسی انجام شود.

Beograd 15.03.2009. Kozmeticki salon Celulite expert, tretman lica, celulit, Korolija Magdalena i Danijela Foto:Vesna Andjic

تزریق چربی

تزریق چربی درمانی فوق‌العاده برای تمام فرورفتگی‌های عمیق و سلولیت‌ها محسوب می‌شود. با تزریق چربی تمام نقص‌ها و فرورفتگی‌ها پر می‌شود و پوست در ناحیه‌های درمان شده کاملاً صاف می‌شود. البته پیرامون تمام فرورفتگی‌ها چربی کافی برای تزریق وجود ندارد، بنابراین چربی باید از بخش دیگری از بدن گرفته و در فرورفتگی‌های ناشی از سلولیت تزریق شود.

در بعضی موارد نادر انجام لیپوساکشن توصیه می‌شود. ما در گروه پزشکان سلامت و زیبایی اکثر موارد سلولیت را با روش‌های غیرتهاجمی با موفقیت درمان می‌کنیم و صرفاً زمانی به روش‌های تهاجمی مانند لیپوماتیک یا تزریق چربی روی می‌آوریم که روش‌های غیرجراحی موثر نبوده باشد. البته این روال یک استثنا مهم دارد و آن زمانی است که بیمار بخواهد علاوه بر از بین بردن سلولیت پیکرتراشی نیز انجام دهد. لیپوماتیک در چنین شرایطی نخستین انتخاب است. وجه تشابه تمام این روش‌ها تاکید بر اهمیت تجزیه و تحلیل صحیح پیش از انتخاب یکی از روش‌های درمان سلولیت است.

دستگاه های لیزر

از اشعه‌ی لیزر می‌توان برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده کرد، اما تاثیر درمان سلولیت با لیزر همچنان نامعلوم است. احتمال آن وجود دارد که دستگاه‌های لیزر باعث بهبود موقتی سلولیت شوند.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است