درمان و رفع چین و چروک صورت

28

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

با بالا رفتن سن، در پوست صورت، دست‌ها و سایر نقاط بدن چروک‌ها شروع به ظاهر شدن می‌کنند. اکثر چروک‌ها به سه دلیل ایجاد می‌شوند: آسیب‌های ناشی از آفتاب، استفاده مکرر از عضلات صورت و تحلیل و از بین رفتن موادی مانند پروتئین‌های الاستین و کلاژن، که در جوانی پوست را سفت و کشیده نگه می‌دارند. در دنیای پیشرفته پزشکی امروز، گزینه‌های بسیاری برای رفع این مشکل وجود دارد. برای مثال، می‌توان با تزریق بوتاکس و ژل و برخی روش‌های دیگر، بدون نیاز به جراحی، از انواع چروک‌ها خلاص شد. البته، خبر خوش این است که، اکثر این روش‌ها غیرجراحی بوده و انجام آن‌ها تنها چند دقیقه طول می‌کشد و شما می‌توانید درست بعد از انجام درمان چین و چروک صورت فعالیت‌های عادی‌تان را از سر بگیرید.

داشتن یک پوست صاف، جوان و بدون چروک اولین گام برای داشتن احساسی خوب نسبت به خود است. گروه پزشکان سلامت و زیبایی گزینه‌های بسیار متنوعی را برای جوانسازی پوست صورت و درمان چروک‌ها ارائه می‌دهد. در طول جلسه مشاوره، پزشکان ما، شما را در مورد گزینه‌های مختلف موجود و بهترین درمان‌های متناسب با شرایطتان راهنمایی می‌کنند. شما می‌توانید برای رزرو نوبت مشاوره با شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید.

02122637408

02188945723

02166124807

روش‌های درمان و رفع چین و چروک صورت


موارد زیر تعدادی از گزینه‌های مورد استفاده برای کاهش یا رفع چروک هستند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک درمان غیرجراحی است که چروک‌ها و خطوط بین ابروها، چین‌های پیشانی و چروک‌های پنجه کلاغی اطراف چشم‌ها را تا حد زیادی کاهش داده و حتی محو می‌کند.

بوتاکس دارویی است که با یک سوزن بسیار ظریف به زیر پوست تزریق می‌شود و تزریق آن یا اصلاً ایجاد ناراحتی نکرده، و یا با ناراحتی ناچیزی همراه است. این دارو بی‌خطر و مؤثر بوده و استفاده از آن آسان است. بوتاکس، با ریلکس کردن عضلات زیر پوست، چروک‌ها را کاهش می‌دهد. بوتاکس درمان بسیار مؤثری برای چروک‌های دینامیک ناشی از استفاده مکرر از عضلات صورت است.

روش تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک عمل ساده است که پزشکان ما آن را در کلینیک ما انجام می‌دهیم. این تزریق تنها چند دقیقه طول می‌کشد و از آنجا که ما از سوزن‌های بسیار ظریفی استفاده می‌کنیم، با درد قابل توجهی همراه نیست.‌ در اینجا به هیچگونه آرام‌بخشی یا بی‌حسی موضعی نیاز نیست، و شما می‌توانید درست بعد از انجام درمان فعالیت‌های عادیتان را از سر بگیرید. اگرچه طی چند ساعت اولیه بعد از تزریق بخشی از نتایج درمان قابل مشاهده خواهد بود، اما مشاهده تأثیر کامل تزریق به یک تا دو هفته زمان نیاز دارد. برای حفظ نتایج درمان با بوتاکس، می‌بایست تزریق آن سالی دو تا چهار بار تکرار شود.

تزریق ژل

پروتئین‌های طبیعی مانند کلاژن و الاستین و یک ماده خاص به نام اسید هیالورونیک، ساختار پشتیبان یا همان «مواد پر کننده» پوست هستند. هنگامی که با بالا رفتن سن، این مواد تحلیل می‌روند چروک‌ها کم کم ظاهر می‌شوند. کاهش این مواد عمدتاً ناشی از پیری است، با این حال کشیدن سیگار، قرار گرفتن در معرض آفتاب، آلودگی‌ها، وضعیت سلامت، وراثت و سبک زندگی نیز در این زمینه نقش دارند. ژل‌های مختلفی حاوی این مواد وجود دارد که از آن‌ها برای پر کردن چروک‌ها استفاده می‌شود. این محصولات عبارتند از محصولات کلاژنی قابل تزریق و ژل تزریقی اسید هیالورونیک. برندهای مختلفی از محصولات تزریقی حاوی اسید هیالورونیک برای بازیابی شادابی پوست صورت و حذف چروک‌های آن در بازار وجود دارد.

روش تزریق ژل

تزریق ژل تنها 15 تا 20 دقیقه طول می‌کشد. برای آنکه تزریق درد نداشته باشد می‌توان یک ساعت پیش از انجام آن از یک کرم بی‌حسی موضعی استفاده کرد، هرچند که معمولاً این تزریق باعث ناراحتی بسیار کمی می‌شود. گذاشتن یخ روی محل تزریق باعث می‌شود هرگونه ورم و کبودی ناشی از درمان به حداقل برسد. نتیجه این محصولات فوراً قابل مشاهده است. از آنجا که بدن افراد مختلف این مواد را به مقادیر متفاوتی جذب می‌کند، تکرار درمان می‌بایست به فواصل 3 تا 12 ماه انجام شود.

تزریق چربی

با بالا رفتن سن، پوست و عضلات مقداری از خاصیت ارتجاعی‌شان را از دست می‌دهند، و چربی زیر پوست که باعث صافی سطح آن می‌شود نیز از هم می‌پاشد.

البته می‌توان با ایمپلنت کردن موادی که می‌توانند جای چربی از دست رفته را پر کنند، چین و چروک‌های ایجاد شده در صورت را رفع کرد.

تزریق چربی روش مؤثری برای به حداقل رساندن چین‌ها و شیارهای پوست است. از این روش برای برجسته کردن لب‌ها، گونه‌ها، چانه یا نرمه گوش‌ها (برای کمک به کاهش پارگی ناشی از پوشیدن گوشواره‌های بزرگ)، فرم‌دهی مجدد صورت، و حتی اصلاح فرم برخی از نقاط بدن نیز استفاده کرد.

روش تزریق چربی

تزریق چربی توسط پزشکان مجرب ما در مرکز به‌صورت سرپایی انجام می‌شود. برای انجام این کار، ابتدا بسته به نظر بیمار یک ناحیه اهدا کننده انتخاب می‌شود. پهلوها، باسن، ران‌ها یا پایین شکم مناطقی در بدن زنان هستند که می‌توان به راحتی از آن‌ها چربی برداشت کرد. در مردان نیز، ناحیه اهدا کننده غالباً همان ناحیه اطراف پهلو‌ها است. ما می‌توانیم چربی را از جایی که به آن نیاز نیست، مانند برآمدگی شکم، برداشته و به جایی که به آن نیاز است، مانند یک چروک فرورفته، گونه‌های گود رفته یا گونه‌هایی که استخوان‌های فرورفته‌ای دارند، تزریق کنیم. از آنجا که چربی بدون هیچ هزینه‌ای و به طور طبیعی از بدن خودتان به دست می‌آید، این روش ارزان و بی‌خطر است. برای به حداقل رساندن ناراحتی، هم ناحیه اهدا کننده و هم ناحیه گیرنده (جایی که چربی به آن تزریق می‌شود) با مواد بی‌حس کننده موضعی، بی‌حس می‌شوند. طول مدت درمان به تعداد و اندازه محل‌های مورد درمان بستگی دارد. بعد از درمان کمی کبودی ایجاد می‌شود. معمولاً، بیماران می‌توانند درست بعد از انجام درمان یا یک روز بعد از آن فعالیت‌های عادی خود را از سر گرفته و بعد از یک هفته نیز به انجام فعالیت‌ها یا ورزش‌های سنگین بپردازند.

لایه‌بردارهای شیمیایی

از لایه‌بردارها برای بهبود پوست کدر و مرده، لکه‌های سفید، آسیب‌های آفتاب، چروک‌های ظریف و سوراخ‌های باز پوست استفاده می‌شود. با استفاده از اسید لاکتیک (که به طور طبیعی در شیر یافت می‌شود) می‌توان خطوط بسیار ظریف و بافت کلی پوست را بهبود داد. این لایه‌بردارها با برداشتن لایه بیرونی مرده پوست کمک می‌کنند تا پوست جدید و سالمی رشد کرده و جای آن را بگیرد. ما ابتدا لایه‌بردارهای اسید لاکتیک 30 تا 50% را توصیه می‌کنیم، که هرچند سریعتر از محصولات مراقبت از پوست نتیجه می‌دهند، اما با این حال نیز جزء لایه‌بردارهای نسبتاً سطحی با کمترین احتمال عوارض هستند. درمان با این لایه‌بردارها، تقریباً نیم ساعت طول می‌کشد، باعث پوست ریزی بسیار ناچیزی می‌شود و به هیچگونه استراحت بعد از درمان نیاز ندارد. برای دستیابی به بهترین نتیجه انجام 4 تا 6 جلسه درمان با فواصل دو هفته‌ای توصیه می‌شود.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ که در آن از تحریک پوست برای ترمیم آسیب‌ها و ضایعات استفاده می‌شود، می‌تواند خطوط و چروک‌های بین گردن و سینه‌ها را محو کند. این روش، همچنین ظاهر اسکارهای آکنه، آسیب‌های آفتاب و ترک‌های پوستی را بهبود می‌دهد. این روش درمان با تحریک پوست باعث بهبود بادوامی در ظاهر پوست می‌شود.

میکرودرم

با بالا رفتن سن، قدرت پوست برای احیای خود کاهش می‌یابد. میکرودرم با برداشتن سلول‌های مرده، بافت پوست را بهبود داده، چروک‌ها را کم کرده و به پوستتان ظاهری شاداب و سالم می‌دهد. همچنین، این درمان به تحریک پوست برای تولید کلاژن و رشد سلول‌های جدید سالم نیز کمک می‌کند.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است