درمان چین‌وچروک دور و زیر چشم

25716750 - concerned young woman looking in mirror

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

پنجه كلاغ اصطلاحی است كه معمولاً براي توصيف خطوط و چین‌وچروک دور چشم استفاده می‌شود. با بالا رفتن سن، کم‌کم خطوط دور چشم نيز ظاهر می‌گردد اما در هنگام ابراز احساسات مانند خنديدن و اخم كردن اين خطوط بيشتر ديده می‌شوند. دليل بيشتر ديده شدن خطوط دور چشم نسبت به ساير چین‌وچروک‌های پوست اين است كه پوست دور چشم بسيار نازک‌تر از پوست ساير قسمت‌های صورت است. برخلاف ساير قسمت‌های صورت و بدن، در زير پوستي كه دور چشم را احاطه می‌کند بافت‌های چرب و ضخيم وجود ندارد، بنابراين زماني كه پوست پير می‌شود اولين جايي كه نشانه‌های پيري در آن بروز می‌کند، دور چشم است .

با پیشرفت‌های ایجادشده در روش‌های جوانسازي صورت و درمان‌های بدون جراحي و ضد چروك پوست ديگر دليلي براي كنار آمدن شما با اين چین‌وچروک‌های دور چشم  وجود ندارد. گروه پزشكان سلامت و زيبايي با ارائه بهترين روش‌ها، جواني را به شما بازخواهند گرداند.

علل بروز خطوط پنجه كلاغی (چین‌وچروک دور چشم)


عوامل بسياري وجود دارند كه به افزايش چین‌وچروک‌های دور چشم كمك می‌کند. اين علل عبارتند از

 • عوامل ژنتيكي: اگر والدين شما از آن دسته از افرادي بوده‌اند كه در سنين پايين دچار چین‌وچروک دور چشم شده‌اند احتمال پيدايش زودتر خطوط دور چشم در شما نسبت به هم‌سن‌هایتان به‌طور چشمگيري افزايش می‌یابد.
 • سيگار كشيدن: سيگار كشيدن براي پوست بسيار مضر است. سيگار كشيدن موجب تنگ شدن رگ‌ها و كاهش و ذخيره اكسيژن و مواد مغذي در تمام بافت‌های بدن می‌گردد و بافت‌ها را سریع‌تر پير می‌کند و اغلب موجب ابتلا فرد به بیماری‌های مزمن كشنده می‌شود .
 • پوست روشن: افرادي كه پوست روشني دارند نور خورشيد بيشتري آسيب را به پوستتان می‌رساند. يكي از اين آسیب‌ها، آفتاب‌سوختگی شديد است كه می‌تواند موجب بروز خطوط دور چشم در سنين پايين شود .
 • تماس طولانی‌مدت با اشعه فرابنفش: هیچ‌چیز نمی‌تواند مانند دخانيات و نور خورشيد پوست را سریع‌تر پير كند. نور خورشيد می‌تواند به الاستين و كلاژن پوست آسيب برساند. به‌طورکلی تماس طولانی‌مدت با اشعه فرابنفش روند ايجاد خطوط پنجه كلاغی ( چین‌وچروک دور چشم ) و ديگر علائم بارز پيري را سرعت می‌بخشد .
 • حالت خواب: حالت خوابيدن شما می‌تواند موجب ايجاد فشار بر روي پوست شود. با گذشت زمان، حالت خوابیدن می‌تواند موجب ايجاد خطوط در دور و زير چشم و ساير قسمت‌های صورت شود .
 • حالات تكراري صورت: معمولاً افرادي كه  زياد اخم می‌کنند، لبخند می‌زنند و يا با چشمان نیمه‌باز نگاه می‌کنند، خطوط در دور و زير چشم آن‌ها زودتر ايجاد می‌شود. در نتيجه شيارهاي كوچكي  در زير پوست به وجود می‌آید. در زمان جوانی، حالت ارتجاعي و كشساني پوست به‌سرعت بازگردد اما با گذشت زمان، پوست انعطاف‌پذیری و كشاني خود را از دست می‌دهد و سخت‌تر می‌شود. در نتيجه شيارهاي دائمي بيشتري در پوست ايجاد می‌شود .
 • رژيم لاغري الاكلنگي: رژیم‌های لاغري الاكلنگي، رژيمي است كه در آن فرد با افزايش و كاهش متناوب شديد وزن روبرو می‌شود. به دليل كش آمدن پوست در هنگام چاق و لاغر شدن ، اين نوع رژيم می‌تواند به ساختار ارتجاعي پوست آسيب برساند و به مرور زمان پوست شروع  به شل شدن می‌کند و کم‌کم روند چروك شدن پوست آغاز می‌شود .

درمان خطوط ريز پوست و چین‌وچروک دور چشم توسط گروه پزشكان سلامت و زيبايي


افراد بسياري احساس می‌کنند كه چین‌وچروک دور چشم  باعث می‌شود كه پيرتر به نظر برسند. خوشبختانه ، درمان چروک اطراف چشم از جمله بوتاكس و تزريق ژل براي كاهش و كشيدن چين و چروک‌های دور چشم بسيار مؤثرند و می‌توانند به شما ظاهري جوان‌تر بدهند؛ اين روش به‌ویژه در ناحيه دور و زير چشم بخصوص در افرادي كه نشانه‌های پيري  زودرس در پوست دارند بسيار تأثیرگذار  است .

36

در این درمان‌ها با ایجاد فلج موقتی در عضلات خاصی از صورت و جلوگیری از حرکات عضلات، از چروک شدن بیشتر پوست پیشگیری می‌شود. درمان‌های دیگر برای از بین بردن چین‌وچروک از  طریق حجیم کردن لایه زیرین پوست انجام می‌گیرد که درنتیجه آن پوست نرم‌تر ، حجیم‌تر و به‌طورکلی صاف‌تر می‌شود.

مشاوره

در طول جلسه مشاوره، در مورد اهداف، نگرانی‌ها و سابقه پزشکی شما سوالاتی پرسیده می‌شود و پس از آن پزشک ما، بهترین روش درمانی مناسب را به شما پیشنهاد می‌دهد.

همچنین موارد زیر برای تعیین روش مناسب برای دستیابی به بهترین نتایج از شما سوال می‌شود:

آیا شما به دنبال روش درمانی هستید که نتیجه آن را بلافاصله مشاهده کنید اما تأثیر آن بیشتر از دو سال دوام نداشته باشد؟ و یا اینکه حاضرید چند ماه منتظر بمانید تا عملی را انجام دهید که دوام زیادی دارد.

مزایای درمان چین و چروک با روش‌های غیرجراحی


استفاده از روش غیر جراحی برای رفع چروک زیر چشم نسبت به روش جراحی لیفت و کشیدن پوست صورت مزایای بسیاری دارد که عبارتند از :

 • دوره بهبودی کوتاه
 • حداقل درد
 • روند درمان سریع ظرف چند دقیقه
 • نتایج پایدار
 • نتایج طبیعی
 • جوانسازی بدون پذیرش ریسک عمل جراحی

تزریق ژل برای رفع چین‌وچروک دور چشم

تزریق ژل روش بسیار مؤثر برای رفع چین‌وچروک دور چشم است. خبر خوب این است که انواع مختلفی از ژل‌ها وجود دارند که به رفع و کاهش چین‌وچروک دور چشم و خطوطی که بر اثر پیری در اطراف چشم ایجادشده‌اند، کمک می‌کند. با تقبل هزینه ‌ی رفع چین‌ و چروک زیر چشم ، ژل‌ها بافت نرم زیر پوست را پر می‌کنند. شما می‌توانید نوع طبیعی یا مصنوعی ژل و همچنین جذبی یا غیر جذبی بودن آن را انتخاب نمایید.

هرکدام از این ژل‌ها تأثیرات پیری، چین‌وچروک‌ها و همچنین شل شدگی پوست را بهبود می‌دهند. چهار نوع از رایج‌ترین ژل‌ها عبارتند از:

 1. کلاژن
 2. کلسیم هیدروکسیل آپاتیت
 3. اسید پلی لاکتیک
 4. هیالورونیک اسید

37

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس مؤثرترین روش درمانی برای رفع چین‌وچروک دور و زیر چشم است. علت اینکه بوتاکس تا این حد در کاهش چین‌وچروک‌ها موفق است این است که ماده به ماهیچه حلقوی هجوم می‌برد و موجب فلج موقتی این ماهیچه می‌شود. تأثیر بوتاکس معمولاً بیش از 6 ماه دوام دارد.

38

گزینه‌های دیگر

گزینه‌های درمانی دیگر برای رفع چین‌وچروک عبارتند از:

لایه‌برداری شیمیایی یا میکرودرم ابریژن

روش میکرودرم برای درمان چین‌وچروک‌های عمیق صورت بسیار مؤثر است. پزشک از ماده شیمیایی با نام کریستال‌های آکسید آلومینیوم استفاده می‌کند. این مواد بر روی سطح پوست پاشیده می‌شوند و در کاهش خطوط ریز مانند چین‌وچروک‌های دور چشم تأثیرگذار هستند. احساس درد کم، دوره بهبودی کوتاه‌مدت و مشاهده سریع نتایج  از ویژگی‌های این شیوه درمانی است. انجام لایه‌برداری شیمیایی از انجام 20 تزریق در اطراف چشم کم‌دردتر و راحت‌تر است.

رادیوفرکانسی (آر اف فرکشنال)

تنها راه درمانی بدون تهاجم است که پوست را جمع و برجسته می‌کند. از امواج رادیوفرکانسی می‌توان برای کاهش چروک استفاده نمود. امواج رادیوفرکانسی تولید کلاژن را تحریک می‌کند. کلاژن ماده‌ای است که به پوست ظاهری نرم‌تر و سفت‌تر می‌بخشد.

میکرونیدلینگ

در روش میکرونیدلینگ از سوزن‌های دارای میکروسکوپ برای ایجاد اختلال در سلول‌های غیرفعال و افزایش کلاژن‌سازی و تقویت پوست و رفع چین‌وچروک استفاده می‌گردد.

هایفوتراپی

هایفوتراپی را می‌توان برای سفت کردن پوست دور چشم‌ها از جمله خطوط پنجه کلاغی استفاده کرد. هایفو درمان چروک دور چشم بطور مستقیم انرژی گرمایی را به پوست و بافت زیر جلدی چشم‌ها اعمال می‌کند و موجب تحریک و بازسازی کلاژن پوست و در نتیجه بهبودی بافت پوست و رفع چین و چروک دور چشم‌ها می‌گردد.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است