لایه برداری و پیلینگ پوست صورت و بدن: روش ها و مزایا

a

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

روش‌های مختلف تجدید ساختار و لایه برداری پوست صورت همچون لایه‌برداری شیمیایی، میکرودرم آبریژن، و میکرونیدلینگ، همگی می‌توانند باعث بهبود شرایط پوست و توزیع مناسب رنگ‌دانه‌های آن شوند. این فرآیند از طریق پاک کردن لایه‌های خارجی آسیب‌دیده پوست به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، بالا رفتن سن، یا سایر آسیب‌دیدگی‌های احتمالی انجام می‌شود. با ترمیم آسیب‌دیدگی، یک لایه ضخیم‌تر و سالم‌تر (ایپدرم یا روپوست) تشکیل شده و فرآیند تولید کلاژن جدید (پروتئین پوست) در لایه‌های عمیق‌تر (درم یا غشای میانی پوست) تحریک می‌شود. در واقع، به این ترتیب پوست ویژگی‌های جوان خود را دوباره به دست آورده و با بهبود ساختار و شرایط، چین و چروک و حتی تغییر در شرایط عادی رنگ‌دانه‌های پوست نیز درمان می‌شود.

گروه پزشکان سلامت و زیبایی مفتخر هستند تمام اطلاعات و راهنمایی‌های مورد نیاز درباره بهترین روش‌های درمان برای لایه‌برداری و درمان پوست را در اختیار افرادی قرار می‌دهند که به دنبال بهترین روش‌های درمان برای اصلاح شرایط پوستی خود هستند. به این ترتیب در جلسه مشاوره با بررسی شرایط بیمار، یک برنامه درمان سفارشی برای وی طراحی می‌شود. متخصصین ما همچنین از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های موجود برای دستیابی به نتایج فوق‌العاده برای بیماران استفاده می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی جلسه ملاقات با متخصصین ما، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

02122637408

02188945723

02166124807

لایه‌برداری پوست در گروه پزشکان سلامت و زیبایی


چگونه می‌توان مناسب بودن این درمان را برای فرد تشخیص داد؟

فاکتورهای متعدد می‌توانند در تعیین مناسب بودن پیلینگ و لایه برداری پوست برای فرد تاثیرگذار باشند که برخی از مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • محل پوست آسیب‌دیده و نوع آسیب‌دیدگی
 • میزان آسیب وارد شده در نتیجه قرار گرفتن در معرض نور خورشید
 • نوع و رنگ پوست طبیعی فرد
 • انتظارات بیمار از نتایج درمان
 • مقدار زمان مورد نظر بیمار به منظور اختصاص برای ریکاوری

در طول جلسه مشاوره

جلسه مشاوره با متخصصین این گروه می‌تواند به بیمار در شناسایی نگرانی‌ها و نیازهای مربوط به مراقبت از پوست کمک کند. به این ترتیب آسیب‌های خفیف ایجاد شده در پوست به خاطر بالا رفتن سن و آسیب‌های ناشی از قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید معمولاً نیاز به لایه‌برداری خفیف یا متوسط دارند. برای آسیب‌های متوسط لازم است از لایه برداری پوست صورت و بدن با عمق متوسط، میکرودرم آبریژن، یا میکرو نیدلینگ استفاده شود. در نهایت آسیب‌دیدگی‌های پوستی شدید برای درمان نیاز به لایه‌برداری شیمیایی عمیق، میکرودرم آبریژن، یا روش‌های تجدید ساختار عمیق‌تر خواهند داشت.

قبل از درمان

قبل از درمان پوست، لازم است به صورت روزانه از داروی رتین-آ، محلول‌های سفیدکننده، و کرم ضدآفتاب برای هماهنگ کردن شرایط و ساختار پوست و نیز متوقف کردن فعالیت سلول‌های تولیدکننده رنگ‌دانه استفاده شود.

روش‌های لایه‌برداری پوست

میکرودرم آبریژن

a1استفاده از این روش در بین آقایان و خانم‌ها متداول و رایج است. در حقیقت میکرودرم ابریژن یک روش سریع و بدون درد برای لایه‌برداری عمیق پوست است که باعث از بین رفتن سلول‌های مرده پوست و تحریک تولید کلاژن جدید در آن می‌شود. میکرودرم آبریژن می‌تواند بسیاری از مشکلات پوستی همچون گرفتگی، ظاهر خسته، چربی، خشکی، و ظاهر و بافت غیر هماهنگ پوست را درمان کند.

نحوه عملکرد میکرودرم آبریژن چگونه است؟

در این روش کریستال‌های ریز جهت ایجاد سایش در لایه‌های بالای پوست به سمت پوست فرد پرتاب شده و سپس این کریستال‌ها با استفاده از سیستم مکش از روی پوست جمع می‌شود. به این ترتیب کریستال‌ها باعث می‌شوند لایه‌های خارجی پوست از بین رفته و سلول‌های پوستی زنده که نرم، صاف و سالم هستند، مواد مغذی مورد نیاز برای تحریک تولید کلاژن و ترمیم سلول‌های از بین رفته را به‌دست آورند. به این ترتیب تولید کلاژن جدید در لایه‌های عمیق پوست شروع شده و مقاومت پوست در برابر شرایط ناشی از آسیب‌دیدگی پوست و پیری افزایش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید این روش در مقایسه با سایر روش‌ها به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کرده و باعث می‌شود فرآیند تولید سلول‌های جدید پوستی در این لایه‌ها تحریک شود.

میکرودرم آبریژن می‌تواند نتایج فوری برای بیمار به همراه داشته باشد و در این حالت نیازی به ریکاوری نیست. بهترین نتایج این درمان زمانی قابل دستیابی است که از چند جلسه درمان به این منظور استفاده شود. برای دستیابی به نتایج بهینه معمولاً به افراد توصیه می‌شود از این روش به همراه سایر روش‌های درمان لایه‌برداری سطحی پوست استفاده شود.

a2مزایای روش میکرودرم آبریژن
 • درمان بی‌خطر تمام انواع پوست‌ها
 • درمان غیرتهاجمی طبق تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)
 • دستیابی به نتایج فوری
 • درمان سریع و بدون درد
 • عدم نیاز به دوره ریکاوری
 • تحریک فرآیند تولید کلاژن جدید در پوست
 • بهبود ساختار پوست
 • ایجاد درخشندگی پوست و بازیابی جوانی آن

میکرونیدلینگ

a3کارکرد اصلی میکرونیدلینگ در ارتباط با تحریک تولید کلاژن جدید با وارد کردن سوزن به پوست است. به این ترتیب با استفاده از قابلیت توانایی ترمیم طبیعی پوست، میکرونیدلینگ باعث می‌شود آسیب‌دیدگی‌های بسیار جزئی در لایه ایپدرم (روپوست) ایجاد شده و سیگنال مناسب برای بدن جهت تولید کلاژن و ترمیم بافت آسیب‌دیده ارسال شود. این شرایط می‌تواند باعث شود پوست مشکلات خود را به‌طور طبیعی ترمیم کرده و جوانی و شادابی خود را دوباره به دست آورد.

امروزه از ابزارهای پیشرفته‌تر الکتریکی به نام قلم میکرونیدلینگ به منظور وارد کردن سوزن‌ها به‌طور عمودی در پوست استفاده می‌شود. به این ترتیب پوست مقدار بیشتری کلاژن و الاستین برای ترمیم خود تولید کرده و نتایج درمان به صورت شگفت‌انگیز می‌تواند باعث از بین رفتن علائم پیری بر روی پوست شود.

میکرونیدلینگ چگونه عمل می‌کند؟

میکرونیدلینگ یک ابزار دستی با اندازه حدود یک خودکار است که به قسمت بالای یک دسته متصل می‌شود. این ابزار حاوی سوزن‌های بسیار ریز است که می‌توانند به پوست فرد در عمق‌های مختلف با توجه به مشکلات پوستی یا عمق جراحت ایجاد شده بر روی آن نفوذ کنند. آسیب وارد شده به پوست در نتیجه ورود این سوزن‌ها باعث می‌شود پوست فرد خود را ترمیم کرده و با تولید کلاژن و الاستین جدید مشکلات ظاهری خود را برطرف کند. در نهایت این شرایط باعث ایجاد پوست صاف‌تر و جوان‌تر می‌شود و با سفت شدن پوست و ترمیم ساختار آن، چین و چروک و جای جوش باقیمانده بر روی آن به‌طور مشخص کاهش خواهد یافت.

a4مزایای میکرونیدلینگ

 • بی‌خطر بودن استفاده برای تمام انواع پوست‌ها
 • درمان موثر برای از بین بردن نشانه‌های پیری پوست
 • پیشرفته‌تر بودن در مقایسه با غلتک‌های سوزنی (درما رولر)
 • نتایج ثابت شده برای درمان جای جوش
 • دوره بهبودی کوتاه
 • یک روش جایگزین برای درمان با لیزر
 • مناسب برای درمان پوست نواحی مختلف صورت همچون ناحیه زیر چشم‌ها

لایه‌برداری شیمیایی

a5امروزه انواع مختلف محصولات برای لایه‌برداری شیمیایی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصولات می‌توانند به صورت ایمن و موثر لایه‌های پوست را برداشته و نتایج شگفت‌انگیز در طول حتی یک جلسه درمان برای بیمار ایجاد کنند. لایه‌برداری شیمیایی می‌تواند مشکلات متعدد ایجاد شده بر روی پوست را از بین ببرد که برای مثال در این رابطه می‌توان از آسیب‌های سطحی وارد شده به پوست در نتیجه قرار گرفتن در معرض نور خورشید، ساختار پوست غیرهماهنگ، جای جوش، جای کشیدگی، خطوط سطحی، چین و چروک، و نیز منافذ باز پوست را نام برد. یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین نوع لایه‌بردارهای شیمیایی از اسید تری کلرواستیک (TDA) ساخته می‌شود.

لایه‌برداری شیمیایی چگونه عمل می‌کند؟

اسید‌تری‌کلرواستیک (TDA) یک محلول شیمیایی است که برای لایه‌برداری پوست به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محلول باعث می‌شود لایه‌های مختلف پوست از هم جدا شده و لایه‌های بالای پوست از بین برود. به این ترتیب پوست جدید ایجاد شده در لایه‌های پایین معمولاً صاف‌تر بوده و چین و چروک کمتری خواهد داشت. این شرایط باعث می‌شود ساختار و رنگ پوست بیمار به‌طور مشخص بهبود پیدا کند.

a66مزایای لایه‌برداری شیمیایی با اسید‌تری‌کلرواستیک

 • کاهش نقاط تغییر رنگ داده در پوست
 • حداقل کردن لکه‌های پیری، چین و چروک و آسیب‌های خورشیدی
 • صاف کردن خطوط و چین و چروک‌های ریز پوست
 • درمان جای جوش و گرفتگی پوست
 • صاف کردن جای جوش
 • درمان مشکلات متعدد پوستی در یک جلسه درمان
 • مناسب بودن برای انواع مختلف پوست
 • امکان استفاده بر روی پوست صورت و بدن
 • تایید توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)

پس از لایه‌برداری پوست

پس از تکمیل درمان، پوست فرد ممکن است برای مدت زمان محدود کمی قرمز شود. این شرایط به عمق درمان مورد استفاده برای بیمار بستگی دارد. به هر حال در این شرایط قرمز شدن پوست را به سادگی می‌توان با استفاده از لوازم آرایشی پنهان کرد.

هنگامی که ترمیم پوست کامل شود، لازم است از داروی رتین-آ، هیدروکینون، و کرم ضد آفتاب بر روی پوست به منظور جلوگیری از ایجاد لکه‌های رنگی غیرعادی در پوست استفاده شود. پس از اینکه پوست فرد به‌طور کامل ترمیم شد، پوست می‌تواند ظاهر و ساختار جوان خود را دوباره به دست آورده و وضعیت رنگ‌دانه‌های خود را به نحو مناسب ترمیم کند. به این ترتیب حتی ممکن است وضعیت چین و چروک‌ها و خطوط ایجاد شده در پوست نیز بهبود یافته یا این مشکلات به‌طور کامل برطرف شوند.

بهبودی

هر چه لایه‌برداری پوست عمیق‌تر باشد، زمان لازم برای ترمیم پوست بیشتر خواهد بود. به‌طور کلی، ریکاوری مورد نیاز برای لایه‌برداری‌های شیمایی سطحی سه تا هفت روز بوده و این مدت به ساختار پوست و عمق لایه‌برداری بستگی دارد. لایه‌برداری‌های متوسط، میکرودرم آبریژن خفیف و میکرو نیدلینگ به 5 تا 10 روز برای ریکاوری نیاز دارند و لایه‌برداری‌های عمیق و روش‌های تجدید ساختار عمقی‌تر به حدود 7 تا 14 روز زمان جهت ترمیم نیاز خواهند داشت.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است