درمان لاغری صورت و گونه‌ها: روش‌ها و مزایا

b

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

پیری و لاغری صورت با کاهش حجم و تحلیل‌رفتن بافت‌های نرم صورت مشخص می‌شود. نشانه‌های بالا رفتن سن با تشکیل خطوطی در کنار بینی و کنار چانه، شکل‌گیری غبغب و افتادگی پوست فک، کاهش حجم گونه‌ها و تشکیل چین و چروک‌هایی در صورت نمایان می‌شود. کاهش حجم صورت به این خاطر است که به مرور زمان و بر اثر بالا رفتن سن یا کاهش وزن، بافتهای نرم صورت (و حتی تا حدودی استخوان‌های صورت) تحلیل می‌روند. برای مقابله با این تغییرات می‌توان از تکنیک‌های بسیاری بهره برد، از جمله انواع روش‌های تزریق ژل و چربی در صورت که کاملا غیرتهاجمی هستند.

گروه پزشکان سلامت و زيبايي از پیشرفته‌ترین تکنیک‌های تزریق ژل و چربی برای بهبود زیبایی صورت شما استفاده می‌کنند تا با بازیابی حجم از دست رفته‌ی صورت، ظاهر بی نظیری برای چهره‌ی شما به ارمغان بیاورند.

ما به شما کمک می‌کنیم که چهره‌ی خود را چندین سال جوانتر کنید و احساس بسیار بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشید. با استفاده از روش‌های کاملا غیرجراحی، شما می‌توانید چهره‌ای جوانتر و پوستی شاداب‌تر داشته باشید که کاملا صاف و یکدست است و صورت خود را کاملا جوانسازی کنید. گروه پزشکان سلامت و زیبایی معتقدند که در هر سنی می‌توان ظاهری جوان و زیبا داشت. روش‌های غیرجراحی ما برای جوانسازی صورت موجب می‌شوند که با بدست آوردن نتایجی کاملا طبیعی، زیبایی پوست خود را بازیابید و احساس جوانی کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو وقت قبلی جهت مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید.

مراحل لاغر شدن و کاهش حجم صورت


برای بیمارانی که به دنبال روش‌های غیرجراحی برای مقابله با کاهش حجم صورت بر اثر بالا رفتن سن و تو رفتگی گونه‌ها هستند، روش تزریق ژل در صورت، جایگزین بسیار مناسبی برای روش جراحی است.

b4

جلسه‌ی مشاوره


متخصص شما در ابتدا پیشنهاد می‌دهد که یک جلسه‌ی مشاوره با هم داشته باشید تا قبل از اقدام به درمان، در مورد نیازمندی‌ها و انتظارات شما با یکدیگر صحبت کنید. طی جلسه‌ی مشاوره همچنین متخصص، سوابق پزشکی شما را بررسی می‌کند و در مورد جزئیات درمان، انواع ژل‌های تزریقی که می‌توانید انتخاب کنید، نتایج مورد انتظار، عوارض جانبی، استفاده از بی‌حسی و تمامی موارد دیگری که باید بدانید، به شما اطلاع می‌دهد.

انتظارات

طی جلسه‌ی مشاوره، متخصص شما باید تعیین کند که آیا انتظارات شما از عمل زیبایی واقع بینانه هستند یا خیر. او همچنین باید به شما اطلاع دهد که تاثیرات درمان تا چه مدت ماندگاری دارند، هزینه‌ی درمان چقدر است و سایر اطلاعات لازم را به شما بدهد. مطمئن شوید که در زمانی که شما تصمیم به انجام عمل زیبایی می‌گیرید تحت تاثیر الکل و یا تحت تاثیر نظر و عقیده یا فشار همسالان و اطرافیان خود نیستید. همچنین بسیار مهم است که به محیط کلینیک توجه کنید و ببینید که با این محیط احساس راحتی می‌کنید یا خیر.

کاندیدهای مناسب برای روش‌های درمان لاغری صورت 

تزریق ژل و چربی به صورت می‌تواند هم برای افرادی که سن بالاتری دارند و هم برای افراد جوان که صورت لاغر ی دارند، تاثیرات بسیار مثبتی داشته باشد و به گونه‌ها برجستگی بیشتری دهد و حتی فرم چانه را زیباتر کند. ما از روش تزریق ژل و چربی در صورت برای پر کردن فرورفتگی‌ها و نواحی لاغر صورت، حتی برای مراجعه کنندگان جوان که در سنین 20 سالگی هستند نیز استفاده می‌کنیم. در اغلب موارد، این روش برای افرادی به کار می‌رود که در سنین سی و چهل سالگی هستند تا علائم اولیه‌ی پیری پوست صورت با این روش برطرف شود. در این موارد معمولا چربی یا ژل در زیر چشم تزریق می‌شود تا سیاهی زیر چشم برطرف شود، و در اطراف بینی و لب تزریق می‌شود تا خطوط خنده از بین بروند و همچنین برای افزایش حجم و برجستگی لب‌ها به کار می‌رود. تمامی این نواحی در پروسه‌ی لیفت صورت با جراحی کشیده می‌شوند که در این روش بدون انجام جراحی درمان می‌شوند.

صحبت در مورد مراقبت‌های بعد از درمان (در جلسه‌ی مشاوره)

طی جلسه‌ی  مشاوره لازم است در مورد مراقبت‌های بعد از درمان با متخصص خود صحبت کنید. از پزشک خود سوال کنید که آیا مراقبت‌های بعد از عمل را به صورت نوشته شده روی برگه، به شما ارائه می‌دهد یا خیر و در مورد کارهایی که بعد از درمان می‌توانید یا نمی توانید انجام دهید، از او سوال کنید. یکی از کارهایی که بسیار مفید و حرفه‌ای است، این است که پزشک شما تمامی اقدامات و توصیه‌های بعد از درمان را به صورت چاپ شده روی برگه در اختیار شما قرار دهد و شماره تلفن تماس اورژانسی برای موارد لزوم را نیز در این برگه قید کند.

روش‌های درمان لاغری صورت


بازیابی حجم از دست رفته‌ی صورت بر اثر بالا رفتن سن و فرورفتگی گونه‌ها به ترکیبی از چند روش مختلف از جمله تزریق ژل و چربی نیاز دارد. این تکنیک‌ها اغلب با سایر روش‌های جوانسازی صورت ترکیب می‌شوند.

تزریق چربی

در روش تزریق چربی از ناحیه‌ی دیگری از بدن، چربی استخراج می‌شود و سپس این چربی در صورت تزریق می‌شود تا حجم صورت افزایش پیدا کند و پوست صورت کشیده شود و ظاهری جوانتر و زیباتر پیدا کند. این روش در اتاق جراحی و تحت بیهوشی همومی یا موضعی انجام می‌شود. در ابتدا با استفاده از روش لیپوساکشن، چربی مورد نیاز از شکم یا ران‌ها استخراج می‌شود. برای این کار برش‌های بسیار ریز و کوچکی روی پوست ایجاد می‌شود و سپس از طریق این برش‌ها، کانولا (لوله‌ی باریک لیپساکشن) وارد بافت چربی می‌شود.

چربی استخراج شده تصفیه  می‌شود تا ناخالصی‌ها و مواد دیگر از آن جدا شوند. سپس این چربی غنی‌سازی شده توسط کانولا‌های مخصوص در زیر بافت‌های عمقی صورت و گونه تزریق می‌شود. تزریق چربی در صورت ممکن است به تنهایی و یا به صورت ترکیبی همراه با لیفت صورت انجام شود.

تزریق ژل

تزریق ژل در صورت برای جایگزینی حجم از دست رفته‌ی صورت و برای ایجاد ظاهری جوانتر و شاداب‌تر در صورت، انجام می‌شود. تزریق ژل در صورت همچنین برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت به کار می‌رود. نواحی که در آن معمولا ژل تزریق می‌شود عبارتند از خطوط خنده (در دو طرف بینی و در کناره‌های لب)، خطوط چانه (خطوط عمودی در دو طرف چانه که از کنار لب تا پایین چانه کشیده شده)، گونه‌ها و نواحی اطراف چشم.

انواع ژل‌های تزریقی

نوع ژل تزریقی برای این روش، ژل هیالورونیک اسید می‌باشد. این ژل تزریقی موجب افزایش حجم بافت صورت می‌شود و میزان آب میان بافتی را افزایش می‌دهد. هیالورونیک اسید دارای فرمولاسیون‌های مختلفی است.

فرمول‌های رقیق‌تر هیالورونیک اسید برای تزریق در لایه‌های خارجی‌تر (که به سطح پوست نزدیک است) و به منظور برطرف کردن چین و چروک‌های سطحی پوست و یا جای زخم‌های جزئی و یا چین و چروک‌های دور چشم به کار می‌رود و حجم از دست رفته در سطح پوست را بازیابی می‌کند. غلظت‌های متوسط هیالورونیک اسید درست در زیر پوست تزریق می‌شود تا چروک‌های عمقی‌تر و کاهش حجم وسیع‌تری را جبران کند (مانند خطوط کنار چانه)، از این غلظت همچنین برای برجسته کردن لب‌ها و قسمت پایین صورت استفاده می‌شود. هیالورونیک اسید با غلظت‌های بالا در بافت‌های عمقی پوست (نزدیک به استخوان) تزریق می‌شود تا بتوان به کمک آن کاهش حجم و برجستگی در قسمت میانی صورت را برطرف نمود تا ساختار پایه‌ی مناسبی برای تزریق ژل‌هایی با غلظت کمتر فراهم شود.

میکرونیدلینگ و PRP

میکرونیدلینگ یکی از درمان‌های بسیار موثر برای جوانسازی پوست است که در آن سوزن‌های بسیار ظریف و باریکی با زاویه‌ی کاملا عمودی درون پوست فروبرده می‌شوند تا پوست را برای تولید کلاژن بیشتر تحریک کنند.

پلاسمای غنی از پلاکت، ماده ای حاوی پلاسمای موجود در خون است که برای برطرف کردن ضایعات پوستی و همچنین بازیابی حجم از دست رفته‌ی صورت ضروری است. تزریق PRP موجب آزادسازی فاکتورهای رشد در پوست می‌شود و بنابراین با تزریق این ماده، پروسه‌ی بازسازی طبیعی در بدن و تولید کلاژن بیشتر آغاز می‌شود.  می‌توان روش تزریقPRP را به صورت ترکیبی و همزمان با میکرونیدلینگ و یا تزریق ژل و چربی در صورت انجام داد تا نتایج درمان بهبود یابند و سریع‌تر آشکار شوند.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است