جوانسازی و رفع چین و چروک دور لب

25

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

با افزایش سن، مواد طبیعی مانند کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید پوست، از لحاظ ساختار و حجم کاهش می‌یابند. این عامل همراه با عوامل محیطی ازجمله آسیب در اثر تابش آفتاب، سیگار کشیدن و استرس همگی در روند پیر شدن پوست ما تأثیرگذار هستند. به‌طور ویژه، لب‌ها به دلیل داشتن لایه بیرونی بسیار نازک، به تغییرات مرتبط با سن حساس هستند. با گذشت زمان گوشه‌های دهان شروع به افتادن می‌کنند (اخم دهان)، ناحیه V شکل لب بالایی (کمان کوپید) صاف می‌شود و لب‌ها بزرگی و حالت مدور خود را از دست می‌دهند. خطوط عمودی لب به‌خصوص اطراف لب بالایی ظاهر می‌شوند و این‌ها مشخصاً موجب پراکنده شدن رژ لب می‌شوند. ما انواع روش‌های غیر جراحی برای بازیابی حالت طبیعی لب‌ها و جوانسازی لب متناسب با سن، نوع پوست، عمق خطوط لب و میزان اصلاحات لازم را در اختیار مراجعه‌کنندگان خود قرار می‌دهیم.

اگر می‌خواهید از شر خطوط آزاردهنده لب‌های خود خلاص شوید، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم. گروه پزشکان سلامت و زیبایی، با پیشنهاد انواعی از روش‌های درمانی برای کاهش و از بین بردن خطوط لب به شما در بازگرداندن ظاهری زیبا و جوان کمک خواهند کرد. ما در انتخاب درمان مناسب، درمان تکی یا ترکیبی، شمارا راهنمایی می‌کنیم. بهترین درمان برای از بین بردن خطوط لب در افراد مختلف، متفاوت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت مشاوره می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

02122637408

02188945723

02166124807

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

چه عواملی موجب بروز خطوط اطراف لب می‌شود؟


  • حرکات تکراری- غنچه کردن لب‌ها چه برای نوشیدن از طریق نی، سوت زدن، بوسیدن یا سیگار کشیدن، دلیل اصلی خطوط عمودی روی لب‌ها است. این امر به دلیل وجود عضله اربیکولاریس اریس است که لب را احاطه کرده، دهان را جمع می‌کند و حین انجام چنین فعالیت‌هایی موجب ایجاد چین‌ها و خطوط در لب می‌شود.
  • پوست نازک- هرچه پوست شما نازک‌تر باشد، خطوط آشکارتر می‌شوند. با گذشت زمان، پس از سال‌ها و غنچه کردن مکرر لب‌ها، این خطوط در لب‌ها به‌طور دائمی نقش می‌بندند.
  • کاهش حجم لب- با پیر شدن پوست، کلاژن آن کاهش می‌یابد و پوست شل می‌شود. این رویداد چین‌های پوست را تشدید کرده و همچنین اجازه می‌دهد لب شل و کشیده شود. آتروفی یا از بین رفتن چربی که با پیر شدن پوست رخ می‌دهد نیز در نازک شدن لب‌ها دخیل است.

برای جوان و پر به نظر رسیدن لب‌ها چه کارهایی می‌توان انجام داد؟


  • یادگیری حرکت غنچه کردن لب‌ها- اگر جمع کردن لب‌ها و دهان را بیاموزیم، می‌توانیم چین‌هایی را که باعث چروکیده به نظر رسیدن لب‌ها می‌شود را کاهش دهیم.
  • نرم نگه داشتن پوست- هرچه پوست لب را نرم‌تر کنیم، می‌توانیم بی‌نظمی‌های سطح خارجی پوست لب را کاهش دهیم.
  • افزایش حجم لب- با افزایش حجم لب، بزرگ کردن و بهبود ظاهر لب‌ها، می‌توانیم تغییرات پیری را معکوس کنیم، لب را پرتر، چین‌های لب را پر و حتی قسمت صورتی‌رنگ لب، ناحیه V شکل در قسمت مرکزی لب بالایی، را به سمت بالا تغییر دهیم که لب کمتر کشیده به نظر برسد.

روش‌های مختلف از بین بردن چین‌وچروک‌ها


روش‌های درمانی غیر جراحی مختلف، بر اساس سن، نوع پوست، عمق خطوط لب و میزان اصلاحات لازم، برای از بین بردن چین و چروک دور لب در دسترس هستند.

30

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از راه‌های افزایش حجم، لیفت لب‌ها و کاهش خطوط و چین‌وچروک لب‌ها است. انواع مختلفی از ژل‌ها به منظور دستیابی به این نتایج، در دسترس هستند. با بازگرداندن حجم لب‌ها، لیفت لب انجام می شود و پوست اطراف آن محکم‌تر کشیده می‌شود و چروک کمتری دیده می‌شود. در این روش یک کرم بی­حسی موضعی در ناحیه که مورد درمان قرار گرفته استفاده می‌شود. پس‌ازآن، ژل مستقیماً در محل موردنظر روی صورت با استفاده از یک سوزن باریک تزریق می‌شود. پس از تزریق، ژل به‌آرامی با دست به سمت محل صحیح هدایت می‌شود. نتایج آنی است. خطوط لب و چین‌وچروک‌ها به‌آرامی برطرف می‌شود و پوست اطراف لب متورم و پرتر به نظر می‌رسد و ظاهر جوان خود را بازمی‌یابد. تأثیر کار همچنان در طول چند هفته اول پیشرفت دارد و ظاهر اصلاح‌شده بر اساس محل درمان و نوع ماده پرکننده مورداستفاده، به مدت 6 ماه یا بیشتر باقی می‌ماند و هیچ دوره نقاهتی لازم ندارد.

بهبود نتایج بعد از چند هفته اول، همچنان ادامه دارد و براساس نوع ژل و محل درمان تا 6 ماه دوام و ماندگاری دارد. این روش هیچ دوره نقاهت و ازکارافتادگی ندارد.

تزریق بوتاکس

بوتاکس نوعی پروتئین است که می‌تواند بدون خطر به عضلات تزریق شود تا نمود پیری خطوط اطراف لب اصلاح شود. بوتاکس با شل کردن عضلات، از ایجاد چین‌وچروک جلوگیری می‌کند. زمانی که عضلات در حالت استراحت هستند، این چین‌ها کاهش خواهد یافت. بوتاکس با دقت در خطوط اطراف دهان تزریق می‌شود و به از بین بردن چین‌وچروک دور لب کمک می‌کند. فرایند تزریق بوتاکس بسیار ساده است. فقط چند دقیقه به طول می‌انجامد تا فرآورده تزریق شود و اندک احساس ناخوشایند بیمار از بین برود، البته اگر اصلاً این احساس وجود داشته باشد. هیچ دوره نقاهتی برای این روش وجود ندارد و بیماران قادرند در همان روز به فعالیت‌های معمول زندگی بازگردند.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش لایه‌برداری ملایم و آرام است که برای برداشتن پوست آسیب‌دیده در اثر آفتاب و کمک به کاهش اثرات پیری استفاده می‌شود. این روش بدون درد است و نیازی به هیچ بی‌حسی ندارد و ایمن، بدون عوارض جانبی است. همانند دیگر روش‌های جوان‌سازی پوست، ممکن است برای کاهش یا برطرف کردن چین‌وچروک‌های کوچکی مانند خطوط لب و تغییر رنگ پوست، بسیار مؤثر است و گاهی اوقات بیشتر از یک درمان لازم باشد.

درم ابریژن

در روش درم ابریژن از انرژی مکانیکی برای از بین بردن عیوب عمیق‌تر در پوست مانند چین‌وچروک و اسکار آکنه استفاده می‌شود. این روش بر اساس عمق محل درمان، تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و پوست شما پس از درمان به زمان برای بهبودی نیاز دارد تا بعدازآن بتوانید نتایج درمان که برای چندین سال دوام دارد را مشاهده کنید.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی لایه رویی اپیدرم را برمی‌دارد و پوست صاف‌تر و باطراوت تر زیرین آشکار می‌شود. این لایه‌بردارها می‌توانند بیماری‌های رایج پوستی ازجمله آکنه، منافذ بزرگ، لکه‌های پیری، چین‌وچروک‌ها و آسیب‌های ایجادشده در اثر آفتاب و همچنین رنگ و بافت پوست را اصلاح کنند. لایه‌بردارهای اسید گلیکولیک به‌هیچ‌وجه مشابه نیستند. PH لایه‌بردار بسیار مهم‌تر از درصد آن است. معمولاً متخصصان زیبایی از روش‌های لایه‌بردارهای جدید استفاده می‌کنند که بسیار کم‌خطرتر (و کم اثرتر) از لایه‌بردارهای شیمیایی در سالن‌های زیبایی است. این لایه‌بردارهای شیمیایی تأثیرگذار، با استفاده از یک مجموعه 3 تا 6 تایی لایه‌بردار "Lunchtime" یا کوتاه مدت به نتایج مطلوبشان می‌رسند. این روش تنها چند دقیقه به طول می‌انجامد و دوره نقاهت ندارد.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ به سبب قابلیت تحریک شکل­گیری کلاژن جدید و سفت کردن پوست، برای درمان چروک دور لب و خطوط سیگاری‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. نتایج فوراً قابل مشاهده است و پوست سفت‌تر به نظر می‌رسد و سفت‌تر نیز احساس می‌شود. از همه مهم‌تر، پوست پس از هر درمان در طول 6 تا 8 هفته همچنان به بهبودی ادامه خواهد داد. این مقدار زمان لازم برای شکل‌گیری کلاژن جدید و بازسازی پوست است. مجموعه‌ای از 3 تا 4 درمان به فاصله یک ماه از یکدیگر پیشنهاد می‌شود.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است