درمان و اصلاح طرح لبخند لثه‌ای با بوتاکس: هزینه و عوارض

w

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

لبخند لثه‌ای زمانی بوجود می‌آید که هنگام لبخند زدن، لب بالا بیش از حد بالا رفته و لثه نمایان می‌شود و نهایتاً لبخندی غیرجذاب ایجاد می‌شود. این وضعیت چندین علت دارد، یکی از این دلایل فعالیت بیش از حد عضله‌‌‌ی بالابرنده‌ی لب بالاست. گاهی اوقات، نازک بودن لب بالایی، لبخند لثه‌ای را تشدید کرده و با نمایان کردن لثه‌ی بالا به این مشکل کمک می‌کند.

خوشبختانه، لبخند لثه نما به سادگی و به‌طور مؤثر می‌تواند توسط تزریق بوتاکس اصلاح شده و طراحی لبخند بهبود یابد و فعالیت ماهیچه‌ای که لب بالا را بالا می‌برد، می‌تواند کاهش یابد.

اگر لبخند لثه‌ای دارید، گروه پزشکان سلامت و زيبايي می‌توانند با استفاده از تزریق دقیق بوتاکس از نمایان شدن بیش از حد لثه در هنگام لبخند زدن شما جلوگیری کنند. پزشکان متخصص ما دهان، دندان‌ها و لثه‌های شما را معاینه و بررسی کرده و برای مناسب بودن یا نبودن تزریق بوتاکس برای شما تصمیم‌ می‌گیرند‌. این یک روش غیرجراحی، بدون درد و بدون هیچ‌گونه دوره‌ی بهبودی و استراحت برای به حداقل رساندن نمایش لثه‌های شماست. پزشکان با تجربه ما در زمینه‌ی تزریق بوتاکس متخصص بوده و در طول مشاوره به تمام سؤالات شما در مورد بهبود لبخند لثه‌ای با بوتاکس پاسخ می‌دهند و بهترین گزینه‌ی درمانی مناسب را برای شما انتخاب می‌کنند. در صورت هرگونه سؤال و یا به منظور دریافت نوبت مشاوره می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید.

دلایل لبخند لثه‌ای


لبخند لثه‌ای لبخندی است که با نمایش بیش از حد لثه همراه است. دلایل بسیاری برای پیدایش لبخند لثه‌ای وجود دارد و تشخیص علت آن برای تعیین مسیر درمان بسیار مهم است.

  1. کوتاه بودن تاج دندان
  2. باریک بودن لب بالا
  3. ارتفاع زیاد فک بالا
  4. رویش / تمایل دندان‌ها به بالا یا عقب
  5. تحرک بیش از حد عضله‌ی لبخند

بوتاکس چیست؟


بوتاکس (سم بوتولینوم) یک پروتئین تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است. این پروتئین با مسدود کردن تکانه‌های عصبی به‌طور موقت موجب شل شدن عضلات می‌شود. این امر فعالیت عضلاتی را که خطوط و چین و چروک را ایجاد می‌کند، کاهش می‌دهد. بوتاکس در حال حاضر به‌طور منظم توسط بسیاری از افراد (زن و مرد) استفاده می‌شود، زیرا نیاز به مداخله کمتری دارد و ظاهر مصنوعی آن نسبت به فرم سنتی درمان (مانند جراحی پلاستیک) کمتر است.

چه افرادی کاندیدای مناسب برای درمان و اصلاح لبخند لثه‌ای هستند؟

فقط شما و پزشک‌ شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا این درمان برای شما مناسب است. در طول مشاوره، پزشک متخصص سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند تا اطمینان یابد که شما کاندیدای مناسبی برای طراحی لبخند هستید. حتماً هرگونه عارضه‌ پزشکی قبلی خود را به پزشک اطلاع دهید. از جمله:

  • یک بیماری که عضلات و اعصاب شما را مبتلا می‌سازد، مانند میاستنی گراویس یا سندرم لامبرت-ایتون
  • آلرژی به هرگونه محصولات سم بوتولینوم
  • داروهایی که مصرف می‌کنید.
  • اگر قبلاً عمل جراحی صورت را انجام داده‌اید ویا در حال برنامه‌ریزی یک عمل جراحی هستید.
  • بارداری، یا قصد باردار شدن یا شیردهی

این درمان شامل چه مواردی است؟


لبخند لثه‌ای با پیری و افزایش سن مرتبط است و بنابراین برای بسیاری از افراد نمایان شدن طول دندان‌ها، آنها را مسن‌تر نشان می‌دهد. درمان بوتاکس به‌طور مؤثری این مشکل را برطرف می‌سازد، به‌طوری که ظاهر لبخند شما دوباره جوان‌تر می‌شود.

اقدامات قبل از درمان 

برای تعیین اینکه آیا این درمان برای شما مناسب است، یک مشاوره کامل توسط پزشک متخصص ما انجام می‌شود. پزشک ممکن است برای تعیین محل، اندازه و استفاده از ماهیچه‌های ایجاد کننده‌ی چین و چروک، توانایی شما برای حرکت عضلات خاصی را بررسی می‌کند. در طی مشاوره، هدف درمان مورد بحث قرار گرفته و در نهایت یک طرح درمانی منطبق با نیازهای شما طراحی خواهد شد.

درمان لبخند لثه‌ای

این درمان نیازی به بی‌هوشی ندارد. با این حال، برای راحتی شما پزشک ممکن است برای بی‌حس کردن آن منطقه از یک بسته یخ و یا کرم بی‌حس کننده استفاده کند. هر گونه مواد آرایشی از ناحیه‌ی درمان زدوده خواهد شد و پوست شما ضدعفونی خواهد شد. پس از آن پزشک متخصص ما عضلات صورت / لبخند لثه‌ای شما را بررسی خواهد کرد. زیرا افراد می‌توانند از این نظر متفاوت باشند. چند تزریق کوچک سم بوتولیسم به طور مستقیم به عضلات ایجاد کننده‌ی لبخند لثه‌ای انجام خواهد شد. کل درمان حدود 10-15 دقیقه طول می‌کشد.

اقدامات پس از درمان

برای حداقل 4 ساعت سر خود را عمودی نگه داشته و بیش از حد خم نکنید. 12 ساعت پس از درمان، از حالات شدید صورت، مصرف بیش از حد الکل و آرایش غلیظ اجتناب کنید. به مدت 2 هفته پس از درمان، از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب و دمای بسیار سرد اجتناب کنید. همچنین از تحریک عضلات صورت/ ماساژ صورت اجتناب کنید. قبل از آغاز درمان، نحوه‌ی مراقبت کامل پس از درمان به شما اطلاع داده خواهد شد.

w1

آیا تزریق بوتاکس عوارض جانبی دارد؟

عوارض جانبی مربوط به تزریق بوتاکس، از جمله تورم، کبودی و غیره، بسیار کم و موقت هستند. به راحتی می‌توان از گسترش سم بوتولینوم به عضلات اطراف با عدم مالش و یا دست زدن به ناحیه تحت درمان برای حدود 4 ساعت بعد از درمان، جلوگیری نمود. به‌طور کلی هر گونه واکنش حداقل و موقتی است و به‌طور معمول به خود تزریق مربوط است.

w2

ماندگاری نتایج درمان چه مدت است؟

نتایج تزریق بوتاکس بین 4-6 ماه طول می‌کشد. ماندگاری نتایج متغیر است و هر فرد ممکن است نتیجه متفاوتی را به دست آورد. یک برنامه پیگیری منظم درمان برای حفظ نتیجه اولیه برای شما تهیه خواهد شد. درمان ما نتایج طولانی مدت اما موقتی را به شما ارائه خواهد داد و امکان تغییرات فردی درمان (تغییر طعم و مزه و نوع) را برای شما فراهم می‌کند.

در صورت توقف تزریق بوتاکس چه خواهد شد؟

اگر روند تزریق بوتاکس را متوقف کنید، لبخند شما به همان حالت سابق خود برمی‌گردد. شما می‌توانید درمان را متوقف کنید و دوباره هر زمانی که ترجیح می‌دهید، تزریق بوتاکس و درمان را ادامه دهید.

هزینه درمان اصلاح لبخند لثه‌ای چقدر است؟


هزینه درمان لبخند لثه‌ای در طول جلسه‌ی مشاوره به شما اطلاع داده خواهد شد.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است