عوامل سیاهی و گودی زیر و دور چشم و روش‌های درمانی

x

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

وقتي که سن ما بالا مي‌رود پوست نازک و لطيف زير چشم‌هايمان شل و پژمرده مي‌شود و همزمان چربي گونه‌ها هم به طرف ميانه صورت افتادگي پيدا مي‌کند و باعث مي‌شود که تورفتگي‌هايي به شکل خطوط نيم‌دايره‌اي تيره رنگ در زير چشم‌هاي ما تشکيل شود که به آن گودي و سياهي زير چشم گفته مي‌شود. اين تورفتگي‌ها و هاله تيره رنگ دور چشم‌ها باعث مي‌شود که چشم حالت گود و فرورفته پيدا کند و سياه و خسته به نظر برسد. خوشبختانه امروزه روش‌هاي متعددي براي درمان اين عارضه و رفع گودي و سیاهی دور چشم ها ارائه شده است.

گروه پزشکان سلامت و زيبايي بهترين روش‌هاي درماني که ايمني و کارآيي بالاي آنها به اثبات رسيده است را به شما توصيه مي‌کنند. ما با استفاده از روش‌هاي بدون جراحي و با حداقل تهاجم، گودي و سياهي زير چشمان شما را با ظرافت و مهارت بالايي برطرف مي‌کنيم. ما از سوزن‌هاي بسيار ريز براي تزريق ژل با حداقل درد و ناراحتي به زير پوست ناحيه اطراف چشم شما استفاده مي‌کنيم و سپس ناحيه محل تزريق را به آرامي ماساژ مي‌دهيم تا ژل به صورت يکنواخت و طبيعي در آن توزيع شود. براي کسب اطلاعات بيشتر و تعيين وقت مشاوره مي‌توانيد با ما تماس حاصل فرماييد.

علل سياهي و گودي زير چشم‌ها


سياهي و گودي زير چشم‌ها در اغلب موارد ناشي از عوال ارثي و ژنتيکي است، اما آلرژي‌هاي مختلف و خستگي شديد هم مي‌تواند منجر به سیاهی دور چشم شود. اصولاً عوامل متعددي مي‌توانند باعث گودي و سياهي زير چشم‌ها شوند که مهم‌ترين آن شامل موارد زير است:

  • کاهش چربي و تحليل رفتن بافت استخوان: کاهش چربي و حجم استخوان گونه‌ها مي‌تواند باعث ايجاد يک تورفتگي در ناحيه اطراف چشم شود و گودي و سياهي زير چشم را به وجود آورد.
  • از دست رفتن کلاژن پوست: کاهش ميزان کلاژن در پوست نازک و شفاف ناحيه اطراف چشم باعث مي‌شود که سياهرگ‌هاي زير پوست حالت نمايان‌تري پيدا کنند.
  • گرفتگي رگ‌هاي خوني: بعضي از آلرژي‌ها و نيز عادت به خوابيدن روي شکم (حالت دمر) مي‌تواند موجب گرفتگي رگ‌هاي خوني در ناحيه اطراف چشم‌ها شود.
  • عوارض رنگدانه‌اي پوست (هيپرپيگمنتاسيون): تيره شدن رنگ پوست به خودي خود مي‌تواند يکي از پيامدهاي فرايند طبيعي پيري به ويژه در افرادي که رنگ پوست تيره‌تري دارند، باشد. عادت به ماليدن چشم‌ها به مقدار زياد هم مي‌تواند باعث تيره شدن رنگ پوست اين ناحيه شود.

روش‌هاي درمان گودي و سياهي زير چشم‌ها


روش‌هاي مختلفي براي رفع گودي و سياهي دور و زير چشم‌ها وجود دارد که مهم‌ترين آن عبارتند از:

تزريق ژل

قبل از آنکه با فوايد تزريق ژل براي رفع گودي و سياهي زير چشم آشنا شويد، ابتدا بايد بدانيد که چرا رنگ پوست زير چشم به مرور زمان تيره مي‌شود. پوست اين ناحيه بسيار نازک است و به همين علت مويرگ‌هاي زير آن خيلي راحت‌تر از مويرگ‌هاي ساير نقاط صورت ديده مي‌شوند. بنابراين آثار کاهش ميزان جريان خون، پُف و ورم صورت در اين ناحيه نيز خيلي نمايان‌تر و مشخص‌تر از جاهاي ديگر پوست صورت است. همين حساسيت و ظرافت پوست دور چشم است که باعث مي‌شود مواد شيميايي طبيعي مانند اسيد هيالورونيک، کارآيي سريع و زيادي در رفع تیرگی زیر چشم داشته باشد.

چگونه مي‌توان از ژل براي رفع مشکل سياهي دور چشم استفاده کرد؟

ژل‌هايي که براي تزريق در گودي زير چشم استفاده مي‌شوند، در ترکيب خود ماده‌اي به نام اسيد هيالورونيک دارند. اين اسيد يک ترکيب طبيعي است که در لايه‌هاي اپيدرم و درم (دو لايه از ساختار پوست) پوست وجود دارد. وقتي که ژل حاوي اسيد هيالورونيک به ناحيه دور چشم تزريق مي‌شود، به اين ناحيه آبرساني مي‌کند و در نتيجه، پوست بهتر مي‌تواند مواد ضروري مورد نياز خود از قبيل اسيدهاي آمينه و ويتامين‌ها را تأمين کند. البته انواع مختلفي از ژل‌هاي تزريقي وجود دارند که همگي در تقويت و بهبودي نواحي آسيب‌ديده پوست تأثير دارند. در بعضي از موارد براي دستيابي به نتايج بهتر و لطافت بيشتر پوست، مي‌توان ژل‌هاي مخصوص تزريق در گونه را همراه با ساير روش‌هاي رفع تیرگی زیر چشم استفاده کرد. اين کار باعث مي‌شود که صورت شما شاداب‌تر و سالم‌تر به نظر برسد و گودي و سياهي زير چشم‌ها نيز برطرف شود.

 در حين عمل تزريق ژل

در زمان عمل، ژل با استفاده از يک سوزن بسيار ريز به آرامي در ناحيه زير چشم‌ها تزريق مي‌شود. يک ماده بي‌حس کننده به نام ليدوکائين نيز در ترکيب ژل‌هاي تزريقي وجود دارد که باعث مي‌شود بيمار در زمان تزريق ژل احساس درد نداشته باشد يا درد خيلي کمتري را حس کند. علاوه بر آن مي‌توان يک داروي بي‌حسي موضعي هم بر روي محل تزريق استفاده کرد. معمولاً بعد از تزريق فقط يک ورم خيلي مختصر در محل تزريق ايجاد مي‌شود و نتايج نهايي اين عمل تا حدود 12 ماه دوام خواهد داشت.

تزريق چربي

براي رفع گودي و سياهي زير چشم‌ها و نيز پُر کردن فرورفتگي‌هايي که در اثر برداشتن مقدار زيادي چربي در زمان عمل‌هاي زيبايي که قبلاً انجام داده‌ايد ايجاد شده‌اند، مي‌توان چربي را در سمت بالا و پايين ناحيه اطراف چشم‌ها تزريق کرد. وقتي که چربي طبيعي موجود در دور چشم‌ها شروع به کاهش مي‌کند، استخوان‌هاي اطراف چشم برجسته‌تر و نمايان‌تر مي‌شوند و اين باعث مي‌شود که چهره شخص خيلي خسته‌تر و پيرتر از سن واقعي او به نظر برسد. علاوه بر آن گودي‌ها و حلقه‌هاي سياهي دور چشم‌ها هم مشخص‌تر مي‌شود. در جريان عمل تزريق چربي، مقادير بسيار کمي از بافت چربي که از بدن خود بيمار گرفته شده است با دقت و ظرافت بالايي در گودي‌هاي زير چشم و استخوان‌هاي بيرون‌زده دور چشم‌ها تزريق مي‌شود تا ظاهر گوشتالو و لطيف‌تري پيدا کند. براي انجام اين عمل هيچ نيازي به استفاده از تيغ جراحي نيست، هيچ بريدگي در پوست ايجاد نمي‌شود و هيچ بخيه‌اي هم زده نمي‌شود. چربي تزريق شده، گودي زير چشم‌ها را پر مي‌کند و در نتيجه ناحيه اطراف چشم ظاهر کاملاً طبيعي و شادابي پيدا مي‌کند. از آنجا که چربي مورد استفاده براي تزريق از بدن خود شما گرفته مي‌شود، دوام آن در بدن نيز هميشگي خواهد بود. با اين حال، ماندگاري آثار عمل تزريق چربي ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد و بعد از چند سال نياز به تزريق مجدد چربي و تجديد اين عمل باشد.

روش عمل تزريق چربي

عمل تزريق چربي تحت شرايط بي‌حسي موضعي يا بيهوشي خفيف انجام مي‌شود. در طي اين عمل، مقداري از بافت چربي زائد با استفاده از سرنگ‌هاي کوچک از يکي از قسمت‌هاي ديگر بدن شما که معمولاً ناحيه پايين شکم، کشاله ران، لگن يا باسن است برداشته مي‌شود. سپس اين چربي به آرامي در داخل دستگاه سانتريفوژ ريخته شده و با سرعت بالايي سانتريفوژ مي‌شود. در روش تزريق سلول‌هاي بنيادي مشتق شده از چربي، سلول‌هاي بنيادي خود شما از اين توده چربي جداسازي شده و براي درمان سیاهی دور چشم با تزريق در زير چشم‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد. به اين ترتيب دوام و ماندگاري چربي‌هاي تزريق شده و نيز موفقيت اين عمل در دستيابي به نتايج مورد انتظار، تا حد زيادي بيشتر خواهد شد.

x1

وقتي که سلول‌هاي چربي براي تزريق در صورت آماده شد، مقادير بسيار کمي از آن با استفاده از سوزن‌هاي بسيار ريز در اطراف چشم‌ها تزريق مي‌شود تا شکل مورد انتظار در اين ناحيه حاصل شود.

x2عمل جراحي

يک گزينه ديگر براي رفع گودي و علت سیاهی زیر چشم ، عمل جراحي است. عمل جراحي پلک پاييني (بلفاروپلاستي پلک پايين) يک عمل تهاجمي‌تر از ساير روش‌هاي درماني است و دوره بهبودي بعد از آن نيز طولاني‌تر است. براي انجام اين جراحي، يک بريدگي در زير خط مژه يا زير پلک پاييني ايجاد مي‌شود. در محل اين بريدگي يک ورم و کبودي ايجاد مي‌شود و جاي زخم‌هاي آن هم براي هميشه باقي مي‌ماند.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است