رفع و از بین بردن ترک وخطوط بعد از حاملگی، چاقی و لاغری

65

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

ترک‌ها و خطوط حاملگی، رگه‌های عمودی و یا خطوط کشیدگی پوست هستند. این خطوط در ابتدا ظاهری مسطح و مایل به قرمز، صورتی یا بنفش دارند، بسته به اینکه این خطوط چقدر کمرنگ یا پررنگ باشند. با گذشت زمان، ترک‌ها و خطوط حاملگی به رنگ سفید نقره‌ای یا قهوه‌ای روشن درمی‌آید. ترک پوست در مناطق رسوبات چربی مانند بالای بازوها، ران‌ها، شکم، کشاله‌ی ران و بالای قفسه‌ی سینه ایجاد می‌شود. ترک شکم در بارداری می‌تواند بر اعتماد به نفس شما تأثیر بگذارد و به همین دلیل بهتر است به دنبال رفع و از بین بردن آن‌ها باشید. خوشبختانه، طیف وسیعی از درمان‌های غیرجراحی برای از بین بردن ترک چاقی و لاغری و رفع ترک و خطوط حاملگی وجود دارد که به شما کمک می‌کند پوستی روشن، صاف و لطیف داشته باشید، پوستی که همیشه در آرزویش بوده‌اید.

گروه پزشکان سلامت و زیبایی، طیف وسیعی از روش‌های زیبایی را برای رفع مشکلات پوستی از جمله ترک و خطوط حاملگی به شما ارائه می‌کنند. طیف وسیعی از تکنیک‌های موثر در دسترس شماست و شما به راحتی می‌توانید درمان را مطابق نیازهای خود انجام دهید، صرف‌نظر از اینکه این ترک‌ها و خطوط چقدر جزئی یا گسترده هستند.

شما می‌توانید در جلسه مشاوره با متخصصین ما در مورد هر مشکل و یا نگرانی که ممکن است در مورد ترک و خطوط حاملگی و درمان خود داشته باشید، صحبت کنید. ما اطلاعات دقیقی در مورد خطرات، مزایا و محدودیت‌های هریک از روش‌های درمانی خود به شما ارائه می‌‌دهیم تا با اطمینان، روش مناسبی را برای رفع ترک‌های پوست خود انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید.

02122637408

02188945723

02166124807

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

عوامل و علت‌های ایجاد ترک‌ها و خطوط حاملگی


با دلایل متعددی می‌توان مکانیسم ایجاد ترک و خطوط حاملگی را توضیح داد. یکی از این دلایل، کشش بیش از حد پوست در اثر بارداری، افزایش یا کاهش شدید وزن، بلوغ و تشکیل عضله است. الیاف الاستیک و کلاژن در لایه‌ی درم، پاره و ملتهب شده و منجر به تشکیلات زخم-مانندی در زیر پوست می‌شود. اپیدرم (لایه‌ی فوقانی پوست) سست است و خطوط و ترک‌هایی که مشاهده می‌کنید، در واقع حاصل آسیب در لایه‌ی زیرین پوست است. هنگامی که مقدار هورمون‌های استروئیدی مانند گلوکوکورتیکوئیدها و کورتیزول در بدن بالا هستند، تولید کلاژن دچار اختلال می‌شود. این مورد در عوارض خاص پزشکی مانند بیماری کوشینگ و سندرم مارفان و استفاده‌ی بیش از حد از کرم‌های موضعی آستروئید به وجود می‌آید.

درمان ترک و خطوط حاملگی


استعمال لوسیون و کرم

لوسیون و کرم هر دو می‌توانند روش‌های پیشگیرانه و ترمیمی برای ترک‌ها و خطوط حاملگی باشند. مرطوب کردن و آبرسانی پوست بهترین روش برای درمان ترک پوست است. از این رو، برای جلوگیری از خطوط و ترک‌های پوست، باید کرم و لوسیون ضد ترک پوست با مرطوب کنندگی بالا را به طور منظم استفاده کنید. اگر ترک و خطوط حاملگی همچنان ادامه یابد، لوسیون‌ها و معجون‌های خاص هم می‌تواند کاملاً مؤثر واقع شود، البته برای ترک‌های نسبتاً جدیدی که رنگ آنها مایل به قرمز یا بنفش باشد.

رژیم غذایی و ورزش

افزایش یا کاهش ناگهانی وزن یکی از دلایل ایجاد ترک و خطوط حاملگی است. از این رو داشتن یک وزن طبیعی مطلوب و حفظ آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما در مرز چاقی هستید، توسل به رژیم‌های غذایی سخت و سریع، به پوست شما زمان کافی برای تطبیق با کاهش وزن نمی‌دهد، در نتیجه پوست شما شل شده و دچار ترک و خطوط می‌شود. اگر می‌خواهید بدون ترک و خطوط کشیدگی پوست، وزن خود را کاهش یا افزایش دهید، این کار را به شیوه‌ی سالم و مناسب انجام دهید.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی از اولین درمان‌های لیزری برای از بین بردن ترک‌ها و خطوط حاملگی است. در این روش، با استفاده از یک ابزار دستی، کریستال‌های بسیار ریز در منطقه‎‌ی ترک و خطوط پاشیده می‌شود. این کریستال‌ها به آرامی سطح پوست را می‌سایند و سپس یک وکیوم، این کریستال‌ها را از پوست بیرون می‌کشد. میکرودرم ابریژن، بالاترین لایه‌ی پوست را زدوده و رشد یک لایه‌ی جدید را میّسر می‌سازد. این نوع لیزر درمانی، بهترین گزینه برای ترک‌ها و خطوط قدیمی سفید نقره‌ای و قهوه‌ای رنگ است.

پیلینگ شیمیایی

فرآیند پیلینگ شیمیایی با اِعمال محلول‌های شیمیایی خاص بر روی پوست شما و زدودن بالاترین لایه‌ی پوست موسوم به اپیدرم انجام می‌شود. این نوع درمان فقط برای ترک و خطوط حاملگی که منشاء آنها لایه‌ی اپیدرم است، مؤثر می‌باشد. هنگامی که لایه‌ی آسیب‌دیده برداشته می‌شود، پوست شما مجبور به تولید دسته‌ی جدیدی از سلول‌های پوست و تشکیل یک لایه‌ی جدید درم می‌شود. اگر ترک و خطوط حاملگی شما قدیمی هستند و در لایه‌ی درم ریشه دارند، پلینگ شیمیایی روش چندان موثری برای رفع آنها نیست.

میکرونیدلینگ

در روش میکرونیدلینگ، یک غلتک کوچک با سوزن‌های بسیار ریز در پوست آسیب دیده حرکت می‌کند. این عمل باعث تحریک تولید الیاف الاستین و کلاژن جدید می‌شود و منجر به بهبودحالت کشسانی و بافت پوست می‌گردد. از آنجا که هیچ‌گونه سایش و خراشی در لایه‌ی پوست رخ نمی‌دهد، میکرونیدلینگ روشی کاملاً ایمن و بدون درد است. این روش، نفوذ محصولات موضعی مراقبت از پوست را بهبود می‌بخشد، بنابراین می‌توان آن را در ترکیب با کرم‌ها و لوسیون‌های ضد ترک پوست استفاده کرد.

وکیوم تراپی

این نوع درمان فقط ظاهر ترک و خطوط حاملگی را از طریق بهبود گردش خون در منطقه‌ی مورد نظر کمرنگ می‌کند. وکیوم تراپی  با استفاده از ساکشن ملایم و غلطک، پوست را عمیقاً ماساژ داده و در نتیجه سموم را از داخل پوست بیرون می‌راند.

RF فراکشنال

این یک روش انقلابی برای رفع خطوط و ترک‌های پوست با استفاده از جدیدترین فناوری فرکانس رادیویی است که به بدن شما برای ساخت کلاژن به طور طبیعی کمک می‌کند. این روش به دلیل رویکرد چند جانبه‌ی آن برای ساخت کلاژن، کاربردهای بسیاری از جمله کاهش اسکار، ترک و خطوط حاملگی (به ویژه پس از بارداری، کاهش یا افزایش وزن)، درمان آکنه و جای جوش صورت و سفت کردن پوست دارد. از آنجایی که استفاده از امواج RF در هر بخشی از بدن، بی‌خطر و ایمن است، می‌توانید مطمئن باشید که ترک‌ها و خطوط حاملگی شما بدون خطر و یا درد برطرف خواهد شد.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است