درمان، از بین بردن و رفع خط خنده و لبخند

u

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

ظاهر تبسم و لبخند زدن افراد می‌تواند شخصیت آن‌ها را تعریف کرده و بر طرز فکر سایرین نسبت به آن‌ها تاثیر داشته باشد. به هر حال خندیدن بی‌هزینه نیست و در نتیجه آن معمولاً با گذشت زمان خطوط لبخند یا خطوط نازولابیال به صورت چین و چروک‌های پرانتزی شکل در گوشه‌های دهان ظاهر خواهد شد. این چین و چروک‌ها بیشتر در زمان لبخندزدن فرد یا ایجاد کشیدگی در دهان نمایان می‌شوند، اما به تدریج با افزایش سن این خطوط حتی در حالت عادی نیز برای سایر افراد قابل مشاهده خواهند بود. متخصصان پوست عوامل متعدد را در ایجاد خطوط لبخند موثر می‌دانند که برای مثال در این زمینه از عوامل ارثی، مسائل ژنتیک، از دست دادن چربی پوست، و قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌توان نام برد. به هر حال اکثر افراد اعتقاد دارند دلیل اصلی ایجاد خطوط لبخند به خاطر نشان دادن مداوم احساس در صورت (به خصوص خندیدن) است که باعث می‌شود خطوط مشخص در روی پوست ایجاد شود. به هر حال، امروزه از روش‌های مختلف غیرجراحی می‌توان برای درمان و برطرف کردن خط خنده و صاف کردن پوست صورت استفاده کرد.

گروه پزشکان سلامت و زيبايي به‌طور دقیق میزان اصلاح مورد نیاز در ناحیه صورت بیمار برای دستیابی به نتایج کاملاً طبیعی و ظاهر زیبا را مشخص می‌کنند. به این ترتیب اکثر بیمارانی که از خدمات درمان غیرجراحی این مرکز برای از بین بردن خطوط لبخند استفاده کرده‌اند، از نتایج طبیعی حاصل از آن کاملاً راضی بوده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های درمان قابل استفاده در گروه پزشکان سلامت و زیبایی برای رفع خطوط خنده، می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

روش‌های درمان خطوط خنده یا لبخند


با استفاده از خدمات درمانی متخصصین پوست این مرکز، امکان از بین بردن خطوط خنده یا لبخند و بازیابی ظاهر جوان و طبیعی صورت فرد وجود خواهد داشت. به این منظور در این کلینیک از روش‌های زیر استفاده می‌شود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس باعث می‌شود چین و چروک‌ها و خطوط ریز ایجاد شده در نتیجه انقباض عضلات صورت با فلج شدن موقت این عضلات، از بین برود. در نتیجه این درمان، ظاهر صورت جوان و جذاب شده و چین و چروک‌های پرانتزی آن از بین می‌رود. همچنین این درمان می‌تواند از ایجاد چین و چروک‌های بعدی بر روی پوست جلوگیری کند. پیشگیری از ایجاد خط خنده و دیگر چروک های صورت با انجام تزریق بوتاکس تا حدودی قابل انجام است.

تزریق ژل

تزریق ژل می‌تواند حجم پوست از بین رفته در نواحی اطراف گونه‌ها را با لیفت خطوط نازولابیال و پر کردن، محکم کردن و جوان کردن پوست، بازیابی کند. در ادامه می‌توان درمان زیبایی برجسته کردن گونه‌ها را با پروتز استخوان گونه انجام داد و از تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط عمیق‌تر ایجاد شده بر روی این ناحیه استفاده کرد.

بهترین مزیت تزریق ژل خط خنده در امکان مشاهده فوری نتایج بلافاصله پس از تکمیل درمان است. به این ترتیب خطوط خنده با اختصاص حدود 30 دقیقه زمان یا کمتر از بین خواهند رفت. این درمان با توجه به نظرات بیمار انجام شده و در طول آن بیمار کاملاً هوشیار است. به این ترتیب فرد معالج می‌تواند از نظرات بیمار برای اضافه کردم حجم و تناسب اجزای صورت برای دستیابی به نتایج دلخواه استفاده کند.

برگشت‌پذیری نتایج این درمان یکی از مزیت‌های دیگر استفاده از تزریق ژل برای از بین بردن خطوط خنده است. به این ترتیب، در هر زمان لازم بیمار می‌تواند از روش‌های مورد نیاز برای دستیابی به زیبایی مورد نظر خود در نواحی بینی و لب‌ها استفاده کند.

انواع ژل‌ها

تزریق کلاژن: تزریق کلاژن یکی از روش‌های درمان معمول برای خطوط خنده است. پوست انسان به‌طور طبیعی دارای کلاژن است و این ماده باعث می‌شود پوست صاف و چین نخورده باقی بماند. به هر حال با افزایش سن، سطح کلاژن موجود در پوست به تدریج کاهش یافته و این شرایط باعث ایجاد چین و چروک بر روی پوست خواهد شد. به این ترتیب تزریق کلاژن می‌تواند به سادگی ویژگی‌های ظاهری پوست را با استفاده از یک راهکار طبیعی بازیابی کند. به همین خاطر امروزه بسیاری افراد از این روش برای رفع خط خنده استفاده می‌کنند.

ژل کلسیم و فسفات: برای ایجاد نتایج درمان بلندمدت و ماندگار، تزریق ژل کلسیم و فسفات می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها باشد. این ماده به‌طور طبیعی در استخوان‌های بدن وجود دارد و به همین خاطر استفاده از آن با کاهش چشمگیر ریسک واکنش منفی بدن نسبت به ژل تزریق شده همراه است. پس از تزریق ژل به خطوط خنده، می‌توان انتظار داشت نتایج درمان بین دو تا پنج سال دوام و ماندگاری داشته باشد. به این ترتیب در صورتی که ماندگاری نتایج برای شما از اهمیت خاص برخوردار است، این نوع ژل دقیقاً چیزی است که می‌تواند برای شما مناسب باشد. به هر حال، در صورتی که برای اولین بار از تزریق ژل استفاده می‌کنید، احتمالاً بهتر است از روش‌های دارای نتایج کوتاه‌مدت استفاده کنید.

هیالورونیک اسید: هیالورونیک اسید یکی از موادی است که در اکثر ژل‌های مورد استفاده برای تزریق به چین و چروک‌های پوست وجود دارد. این ماده دارای مزایای مشخص همچون ترکیب طبیعی و جذب سریع است. از این ژل معمولاً برای مواردی استفاده می‌شود که بیمار برای اولین بار از این روش استفاده کرده و درباره نتایج حاصل از تزریق ژل نگران می‌باشد. امروزه فرمول‌های مختلف هیالورونیک اسید در بازار وجود دارند که نتایج حاصل از تزریق آن‌ها از نظر دوام و ماندگاری با یکدیگر متفاوت است. به هر حال اکثر این ژل‌ها بین شش تا دوازده ماه ماندگاری نتایج دارند. توجه داشته باشید در صورتی که بیمار از نتایج استفاده از هیالورونیک اسید برای درمان خطوط خنده خود ناراضی باشد، می‌تواند از تزریق هیالورونیداز (hyaluronidase) برای تجزیه ماده اولیه و برگشت به شرایط عادی استفاده کند.

تزریق چربی

رایج‌ترین روش مورد استفاده برای از بین بردن خطوط نازولابیال یا خطوط لبخند، استفاده از تزریق چربی است. به این منظور چربی مورد نیاز از سایر نقاط بدن فرد گرفته شده و سپس در خطوط لبخند تزریق می‌شود. با بازیابی چربی پوست در ناحیه تحت درمان، خطوط لبخند به‌طور چشمگیر صاف شده یا محو می‌شوند و در نهایت پوست صورت ظاهر جوان خود را بازیابی خواهد کرد. این روش درمان ساده فقط به حدود یک ساعت زمان با توجه به شدت مشکل نیاز خواهد داشت. تزریق چربی نتایج دائمی برای بیمار دارد، اما بخشی از حجم چربی تزریق شده در صورتی که چربی با بافت صورت هماهنگی نداشته باشد، با گذشت زمان توسط بدن جذب می‌شود. بهترین راه برای پیشگیری از این مشکل و اجتناب از نیاز مجدد به استفاده از این روش، استفاده از خدمات جراحان پلاستیک باتجربه برای این درمان است.

میکرونیدلینگ

یکی از جدیدترین روش‌های جوان‌سازی پوست که بیش از پیش در حال رواج می‌باشد، میکرونیدلینگ است که امروزه به عنوان درمان تحریک کننده تولید کلاژن شناخته می‌شود. تئوری زیربنای میکرونیدلینگ این است که وارد کردن سوزن‌های ریز به پوست برای ایجاد آسیب‌دیدگی‌های کنترل شده می‌تواند فرآیند تولید کلاژن در پوست را تحریک کند. علاوه بر این، کانال‌های ریز ایجاد شده به این منظور یک مسیر مناسب برای دسترسی بهتر به لایه‌های عمیق‌تر پوست در هنگام استفاده از درمان‌های موضعی خواهد بود. به این ترتیب با شروع فرآیند ترمیم آسیب‌دیدگی و تحریک تولید کلاژن، ظاهر خطوط ریز و چین و چروک‌های پوست به تدریج کاهش یافته و پوست ظاهر جوان و شاداب خود را به دست خواهد آورد. نتایج این درمان می‌تواند برای مدت طولانی دوام و ماندگاری داشته باشد و سطح خطر آن در مقایسه با سایر روش‌ها به نسبت کمتر است.

درمان میکرونیدلینگ به حدود 15 تا 30 دقیقه زمان نیاز دارد و تغییرات ایجاد شده در پوست با گذشت چند روز تا چند هفته از درمان با شروع فرآیند ترمیم پوست قابل مشاهده خواهد بود. معمولاً در اکثر موارد به این منظور از دو تا سه جلسه درمان برای بیمار استفاده می‌شود و فاصله بین این درمان‌ها باید حدود چهار تا هشت هفته باشد. طول دوره بهبودی در این درمان حداقل است و اکثر افراد می‌توانند در روز پس از درمان به محل کار خود باز گردند. پس از درمان همه افراد می‌توانند نتایج مثبت ناشی از آن را مشاهده کنند، اما این نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت می‌باشند.

میکرودرم آبریژن

میکرودرم  یک روش درمان غیرتهاجمی برای صورت است که می‌تواند به کاهش ظاهر خطوط لبخند و از بین بردن آن کمک کند. در طول درمان با این روش، کریستال‌های مخصوص برای ایجاد سایش به طرف پوست پرتاب می‌شوند. به این ترتیب لایه‌های خارجی پوست از بین رفته و پوست فرد بلافاصله شفاف‌تر، صاف‌تر، و درخشان‌تر خواهد شد. به منظور از بین بردن خطوط خنده لازم است از چند جلسه درمان با این روش برای بیمار استفاده شود.

لایه‌برداری شیمیایی

از این روش برای از بین بردن جای جوش‌های متوسط، لکه‌های پیری، گرفتگی پوست، تغییر رنگ پوست، و نیز چین و چروک‌های اطراف چشم یا دهان استفاده می‌شود. این روش می‌تواند لایه‌های خارجی پوست را از بین برده و فرآیند ایجاد پوست جدید با ویژگی‌های صاف‌تر و یکنواخت‌تر نسبت به پوست قدیمی را تحریک کند. در این شرایط با توجه به غلظت ماده مورد استفاده برای لایه‌برداری (لایه‌برداری سطحی تا متوسط تا عمیق)، ممکن است مقداری قرمزی و ناراحتی برای پوست ایجاد شود که این شرایط برای چند هفته باقی خواهد ماند. توجه داشته باشید ماده لایه‌برداری مورد استفاده در این مرکز یک محلول سفارشی است که از ترکیب مواد مختلف برای لایه‌برداری ایمن و موثر پوست ساخته می‌شود. نتایج حاصل از استفاده روش‌های لایه‌برداری سطحی و متوسط با این محلول می‌تواند تا چند ماه دوام و ماندگاری داشته باشد.

جهت رزرو نوبت در شعب ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید

شعبه شریعتی:02122637408

شعبه ولیعصر:02188945723

شعبه توحید:02166124807

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است